חודש במערב ארה"ב

חודש במערב ארצות הברית בדגש על פארקים לאומיים וגיחה קצרה לניו-יורק

תאריך הטיולOctober 2016
משך הטיולחודש
עונה מומלצתקיץ ואביב

ניו יורק

23/9 יום שישי, יוצאים לדרך
טיסה עם אליטליה לרומא, המתנה קצרה לטיסת ההמשך לניו-יורק. נחיתה בערב ומונית למלון Sohotel. מלון מקסים ולא יקר. החיסרון היחידי שהוא נמצא ברובע הסיני, קצת רחוק מהטיימס סקוור.

24/9 יום שבת, ניו-יורק
נפגשנו עם מזל, עדן ואדווה במוזיאון Interpid - נושאת מטוסים וצוללת גרעינית שהפכו למוזיאון צף. על נושאת המטוסים יש אפילו מטוס כפיר ישראלי. המשכנו לטיילת ה- High line - קו רכבת עילי שעבר הסבה לטיילת נחמדה. סיימנו את הסיור הרגלי בצ׳לסי מרקט - מבנה תת קרקעי ששופץ למתחם חנויות מודרני.
נסענו לספרייה העירונית אשר בכניסה אליה עומדים פסלים של האריות עליהם נכתב הספר 'אריה בספריה'. בתוך הספרייה הייתה תערוכה של פו הדוב עם הבובות המקוריות עליהן נכתב הספר. לקראת השקיעה עלינו לתצפית על העיר ממגדל רוקפלר.

25/9 יום ראשון, ניו-יורק
התחלנו את היום במוזיאון ובאתר ההנצחה לאירועי 11/9. המשכנו עם רכבת תחתית לברוקלין, לא רחוק מהגשר. הלכנו לאורך הנהר עם תצפית יפה לעיר, בהמשך עברנו ברגל על גשר ברוקלין חזרה למנהטן. הגשר יפה ומזג האוויר מושלם.
לקחנו מעבורת הלוך וחזור (חינם) לסטטן איילנד. המעבורת עוברת קרוב לפסל החירות ומהווה תחליף ראוי וקצר בזמן למי שלא רוצה להפליג לפסל החירות. בערב נפגשנו עם מזל והבנות בטיימס סקוור. המוני אנשים והמוני אורות. גדול ומרשים. הילדים נהנו במיוחד בחנות m & m.

26/9 יום שני, ניו-יורק
את הבוקר התחלנו במוזיאון הטבע שצמוד לסנטרל פארק. המוזיאון ענק ומרשים. בכניסה כל אחד משלם לפי ראות עיניו. במוזיאון יש העתק של שלד ענק של דינוזאור שנחפר ושוחזר (37 מטר, 70 טון). אחרי ארוחת הצהריים ניסינו לשכור אופניים לטיול בסנטרל פארק, בסופו של דבר החלטנו לטייל ברגל (החלטה מוצלחת).

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Zion national park

27/9 יום שלישי
טיסה בבוקר מניו-ארק ללאס ווגאס. שכרנו רכב ויצאנו לכיוון Zion park. בהתחלה הדרך משעממת ולא יפה, בלשון המעטה. אחרי כשעה וחצי נכנסים לאזור ההררי - הכביש הופך לצר ומתפתל בין הרים אדומים, השמש שקעה והמראה היה מרהיב. בערב הגענו למלון Pioneer lodge בעיירה ספרינגדל שצמודה ל- Zion park. עיירה תיירותית קטנטנה ומקסימה.

28/9 יום רביעי, Zion national park
קמנו למראה ההרים האדומים המקיפים את העיירה. המקום נראה כמו גן עדן. לקחנו שאטל לפארק. התלבטנו איזה מסלולים לעשות, Angles landing נחשב קשה אבל הכי מומלץ. המסלול היה סגור עד שעות הצהריים לתחזוקה. במקום הלכנו ל Hidden canyon שגם נחשב לא קל. בפארק נוסעים בשאטל שעובר כל כמה דקות. כבר בדרך הנוף מהשאטל מדהים. הקניון וההרים האדומים. מדהים. בטיול עולים כ- 250 מטר והנוף אף משתפר.
אחרי שירדנו מה- hidden canyon הלכנו אל ה- Kayenta trail - מסלול לא קשה אבל מאוד יפה לאורך הנהר. המסלול מתחבר ל lower emerald pool, מהם עלינו ל- upper emerald pool. את היום סיימנו בירידה ב- Lower emerald pool trail. יום מוצלח מאוד.

29/9 יום חמישי, Zion national park
בבוקר שמנו פעמינו לתחילת העלייה של מסלול Angles landing. המסלול מטפס 453 מטרים לאורך 8.7 ק"מ עד לגובה של 1765 מטר. אחרי כשני שליש מהדרך מגיעים לנקודת תצפית בשם Scoot lookout, עד לכאן הדרך סלולה ונוחה. כשהגענו למעלה התחיל לרדת גשם. כשהגשם פסק ראינו מהתצפית לאיזה גובה מרשים טיפסנו. מנקודה זו אמור להתחיל החלק האתגרי. למראית עין נראה שהדיבורים על החלק האתגרי מוגזמים, עדכנתי את ריקי, שלא האמינה לי, כמובן. בלית ברירה ארזנו את התיקים והתחלנו ללכת. אחרי החלק הראשון ראינו שמה שרואים מכאן לא ראו משם ורבה הדרך לפנינו, גם במרחק וגם בגובה. ההליכה היא על סכין אבן צרה בגובה רב, לאורך רוב הדרך מותקנות שרשראות לעזרה. לאורך כל הדרך נשקפים נופים משגעים וגם ההליכה מאתגרת. התצפית בסוף עוצרת נשימה. אכן מסלול משובח ומצדיק את המאמץ. כשהגענו למטה ריקי חזרה ואמרה "אני לא מאמינה שעשיתי את זה"...

Bryce canyon

30/9 יום שישי, Bryce canyon
נסיעה של שעתיים והגענו ל- Bryce canyon. פארק לאומי מאוד יפה עם יער של עמודים אדומים. הפארק מתחיל בגובה 2400 מטר, 200 ימים בשנה הפארק מושלג ובקיץ מרובה בסופות ברקים. ריקי חשבה שהעובדה שהפארק גבוה תיתן לה הנחה במסלול, כמובן שחצי שעה לאחר מיכן התחלנו ללכת ברגל. מסלול מעגלי שמתחיל ב Queens garden וממשיך ל- wall street. המסלול עובר בין העמודים האדומים. לא קשה ומקסים. המשכתי בהליכה לאורך המכתש ל- inspiration point, לאורך כל הדרך הנופים מדהימים. המשכנו בנסיעה ברכב לאורך הפארק (18 מייל אורכו) כשבדרך עצרנו במספר נקודות תצפית. בלילה ישנו בעיירה קטנטנה בשם tropic.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

מברייס למואב

1/10 יום שבת, בדרך נוף מברייס למואב
יום נסיעה לכיוון Moab. יצאנו לדרך בכביש 12, דרך נוף יפיפה שנחשבת לאחת מעשר דרכי הנוף היפות בארה"ב. הדרך נוסעות בין קירות אדומים, מישורים רחבים, מטפסת לפס בגובה 3000 מטר דרך יער עם צבעי שלכת מרהיבים. המשכנו בדרך 24 היפה לא פחות. עברנו דרך ה- capitol reef national park, דרך שעוברת בעמק יפה, אבל לא משהו שלא ראינו עד כה. כשעה נסיעה לאחר מיכן הגענו לשמורת הגובלינים - שמורת טבע קטנה ומקסימה עם המוני עמודים דמויי פטריות אדומות וקטנות. בפעם הראשונה אין שבילים מסודרים ומותר לטפס על הפטריות - הילדים חגגו. בשמורה פגשנו כמעט במקרה חברים מהארץ שמטיילים בכיוון ההפוך לנו, מה שהוסיף להנאה. בערב הגענו סוף סוף למואב. יום ארוך ומשובח עם נופים מדהימים. מואב נחשבת ל'מכה' של הפעילויות האתגריות, אפשר לעשות כאן כמעט הכל, רכיבת אופניים על גבעות אבן אדומות, שייט בקולורדו, טיפוס הרים ועוד ועוד, וזה עוד לפני ביקור בפארק הקשתות - Arches ובפארק Canyonlands.

Arches national park

2/10 יום ראשון, ערב ראש השנה, Arches national park
קמנו מוקדם בבוקר לטיול אומגות zip line דרך חברת Raven's rim. מסלול קצר עם 6 אומגות מעל קניונים. באתר של החברה ציינו שהטיול כולל נסיעה ברכב שטח לתחילת המסלול, לא דמיינו שהנסיעה תהיה יותר אתגרית מהטיול עצמו - נסענו 2 מייל בטרקטורון mule שעלה על סלעים בגובה ובזוויות שלא יאמנו. מטורף. נהנינו מאוד.
אחרי האומגות נסיעה קצרצרה הביאה אותנו לפארק Arches. בפארק יש כאלפיים קשתות כשרק בחלק קטן מהן אפשר לבקר. ביקרנו באזור ה Windows וה- double arch המדהימים. גם הקשתות וגם הנוף הנשקף מהן מדהימים. בדרך עצרנו במספר נקודות תצפית כשלאורך כל הדרך נוף מישורי עם הרי אבן ותצורות אבן אדומות ועננים דרמטיים.
החלטנו לוותר על הליכה ארוכה היום ולחתוך מוקדם, יצאנו מהפארק ונסענו לשמורת הסוס המת - Dead horse point, נסיעה של כחצי שעה לכל כיוון. בשמורה יש תצפית נחמדה על פיתולים של נהר בקולורדו. נחמד, לא יותר מזה. לא הצדיק את נסיעה ואת העובדה שעוד פעם חזרנו מאוחר לחדר. ערב ראש השנה - נשפכנו במיטות.

3/10 יום שני, Arches national park
קמנו למזג אויר גשום במיוחד. אנחנו כבר מכירים את השגרה, ואכן אחרי ארוחת הבוקר הגשם עבר והשמש יצאה. בתחזית הייתה אזהרה לרוח חזקה, גיחכנו ויצאנו לדרך, לאחר מיכן למדנו לא לזלזל באזהרות...
חזרנו לפארק הקשתות, לתוכנית של היום ולהשלים את מה שוויתרנו עליו אתמול. התחלנו בהליכה של כשעה ל- Delicate arch - הקשת הכי מפורסמת בפארק. קשת יפיפייה בנוף מקסים. המשכנו בנסיעה ל- Devil's garden בחלק הצפוני של הפארק. מסלול של 7 ק"מ ל- Double O arch שמתחיל בהליכה ל- Landscape arch - הקשת הכי גדולה בפארק, אבל לא כל כך מרשימה, לטעמי. ריקי והילדים פרשו והמשכתי לבדי ל- Double O arch, הדרך יפה ומהנה והקשת מדהימה - שתי קשתות אחת מעל השנייה. בדרך חזרה עצרתי במספר קשתות כשהמרשימה מבניהם היא ה- Partition arch - שתי קשתות, אחת גדולה ואחת קטנה בגובה רב שנשקף מהן נוף מקסים. ללא ספק פארק הקשתות הוא פארק מדהים.
יצאנו מהפארק ופנינו לכביש 279 שבו יש ציורים של אינדיאנים ועקבות של דינוזאורים.

monument valley

4/10 יום שלישי, monument valley
עזבנו בצער את מואב וירדנו דרומה בדרך חד גונית ומשעממת כשבדרך עוברנו מספר נקודות ישוב בודדות ונידחות שגורמו לנו לשאול - מה לעזאזל הם עושים פה?
בהמשך הגענו ל- monument valley - עמק בשמורת הנבאחו המאופיין בצוקים הנישאים מהקרקע. העמק התפרסם בעקבות המערבונים שצולמו בו. נסיעה של שעתיים נוספות והגענו לפייג'

Lake Powel

שכרנו ביחד עם חברים סירה מהירה ליום שלם ב- Lake Powel. האגם נוצר כתוצאה של הצפת העמק ע"י סכר גלן. האגם מעוטר בהמוני נקיקים לכל הכיוונים בהם אפשר לשוט. שכרנו אבוב והילדים השתוללו.
תכננו לבקר היום גם בקניון האנטילופ (יש עליון ותחתון, העליון מאוד מתוייר ויותר קצר כך שתכננו לבקר בתחתון) אבל כשהגענו הוא כבר נסגר. נסענו לתצפית על סכר גלן וקינחנו בתצפית על ה- Horse shoe band - עיקול יפה ומפורסם של נהר הקולורדו.
נסיעה של כשעה לקחה אותנו לצומת דרכים בשם Cameron. בצומת זו ישנו מלון אחד בשם Cameron trading post שזה בערך כל מה שיש כאן. מכאן נמשיך מחר לגרנד-קניון

Grand canyon

6/10 יום חמישי, Grand canyon
אחרי נסיעת בוקר של כחצי שעה הגענו לכניסה המזרחית ולאזור הפחות מתוייר של הגרנד קניון, עצרנו במספר נקודות תצפית, המשכנו למרכז המבקרים ולטיול רגלי קצר בין מספר נקודות תצפית במסלול המערבי (האדום) של ה- South rim. הנוף מכל הנקודות מקסים, הרבה יותר יפה ממה שזכרתי. בהחלט חוויה מתקנת. בשעות אחה"צ יצאנו לדרך של ארבע וקצת שעות לעיר החטאים - לאס ווגאס. בשעת ערב מאוחרת הגענו למלון Stratosphere. אחרי הרבה זמן בעיירות ופארקים לאומיים הגענו לעיר גדולה - קצת מפחיד...

לאס ווגאס

7/10 יום שישי, לאס ווגאס
פתחנו את הבוקר בביקור במגדל שבקצה המלון (כ- 350 מטר) ממנו רואים את כל ווגאס, על הגג ישנם מספר מתקני שעשועים (עינויים?) שיוצאים מגג המלון וכן מתקן לקפיצה חופשית מהגג למרגלות המלון. מטורף. במהלך היום טיילנו במלונות העיר. בערב עלינו שוב על המגדל ממנו נשקף נוף מדהים של העיר המוארת - אורות העיר נראים מאופק לאופק. בערב המתקנים על הגג פעילים הרבה יותר. אלון חשב לעלות על אחד המתקנים, אחרי שראה אותו בפעולה - וויתר. לאחר מיכן חזרנו למלונות שב - Strip, הכל תוסס ומלא אנשים. במיוחד אהבנו את הסיזר פאלאס וניו-יורק מבפנים ומבחוץ ואת מופע המים בבלאג׳יו.

8/10 יום שבת, לאס ווגאס
בבוקר ריקי גררה אותנו ל- outlet לקניות, בהתחלה הייתי נגד אבל המחירים באמת מגוחכים, פשטנו על חנויות The north face ו- Colombia ויצאנו עם נעלי טיולים, מעיל סקי, מכנסי טיולים, ערימה של פליזים ועוד. מעכשיו אין מקום לסיכה בתא המטען של הרכב, ואנחנו מתכננים פשיטה נוספת על outlet בסן פרנסיסקו…
בערב, יום הולדת 10 לאלון (לפי שעון ישראל) הלכנו למופע Mystery של Cirque du Soleil - קרקס אנושי מדהים. היה מעולה.

ליוסמיטי דרך עמק המוות

9/10 יום ראשון, ליוסמיטי דרך עמק המוות
בשלב תכנון הטיול התלבטנו אם להמשיך מווגאס לפארק סקויה ומשם לכניסה המערבית של יוסמיטי או דרך ה- Death valley לכניסה המזרחית של יוסמיטי - Tioga pass, ולוותר על סקויה. אחרי ששמענו על נפלאות הדרך המדהימה החלטנו לנסוע דרך ה- Death valley ל- Tioga pass. במוזיאון הטבע ביו-יורק ראינו חתך של עץ סקויה והילדים מאוד רצו לבקר בפארק סקויה, החלטנו שאחרי יוסמיטי נסע גם לסקויה. הבוקר יצאנו לדרך של חמש וחצי שעות לעיירה Mammoth lakes, עיירת סקי שנמצאת במרחק חצי שעה מהפס. אחרי כל התיאורים המדהימים שקראנו הגיעה האכזבה הדרך - דרך המוות היא דרך מדברית, אולי יפה אבל לא מדהימה. החלק היפה של הדרך, כשהיא מתחילה לטפס בהרים מתחיל רק כארבעים מייל מ- Mammoth lakes, וגם דרך זו יפה אבל לא מדהימה כפי שקראנו.

יוסמיטי

10/10 יום שני, יוסמיטי
נסיעה של כחצי שעה ל- Tioga pass הכניסה המזרחית של יוסמיטי, בגובה 3031 מטר. בדרך הארכנו את הדרך במעט ועברנו דרך June lakes, שלושה אגמים בנוף מקסים כשהדרך עוברת דרך יער בצבעי שלכת יפיפיים.
נכנסנו ליוסמיטי, נסיעה קצרה הובילה אותנו למרגלות Lembert Dome - הר אבן גבוה. בכל מקום יש שלטי אזהרה מפני השארת אוכל ברכב פן הדובים יפרצו את הרכבים, ולכן נאלצנו להפקיד את כל האוכל שלנו בתיבות ברזל שנמצאות בתחילת המסלולים בכל הפארק. עליה לא קלה הובילה אותנו לפסגת ההר, ממנו נשקף נוף יפיפה של יוסמיטי. המשכנו לארוחת צהריים מאוחרת על שפת Tenaya lake, אגם מפורסם עם מים צלולים למרגלות ההרים והיערות. עצירה לתצפית ב- Olmsted point ונסיעה של 30 מייל בדרך יפה ביער גבוה וצפוף אל Yosemite valley. אי אפשר לא להרגיש את הירידה המשמעותית בגובה מהפס אל העמק. העמק, ליבה של השמורה, מוקף בחומה של מצוקים שגובהם מאות מטרים. מצוקים שנחרצו על ידי קרחונים אשר כיסו לפני עשרות אלפי שנים את פסגות ההרים. בלב העמק מתפתל נהר המרסד, בצד הצללית של המצוק אל קפיטן El Capitan, המתנשא לגובה של יותר מאלף מטר מעל העמק, ונחשב לגוש הגרניט הגדול על פני כדור הארץ. מפל היוסמיטי הוא הגבוה ביותר בצפון אמריקה והחמישי בגובהו בעולם - 740 מטר. פי 13 ממפלי הניאגרה.
בלילה ישנו באוהלים עם מיטות וחימום במחנה Half dome (curry village) שבעמק.

11/10 יום שלישי, יוסמיטי
לקחנו שאטל לתחילת מסלול Vernal fall. המסלול נחמד ומוביל לראש המפל ולאגם Emerald pool שלידו. לאורך הדרך נשקפים נופים נפלאים של מצוקי השמורה. לעומת הצבע האדום השולט בשמורות ביוטה, שמורת יוסמיטי מתאפיינת בעמק צר עם מצוקים גבוהים, מים זורמים והרבה ירוק. באביב הכל פורח והמפלים שוצפים, בקיץ ובסתיו כמות המים קטנה משמעותית, ובכל זאת נהנינו מכמות המים במפל. כנראה שלמי שמגיע מישראל המדברית כל מפל זורם נחשב.
המשכנו בנסיעה בפארק עם עצירה לתצפיות, כולל למפל יוסמיטי הגבוה שהיה יבש לחלוטין. עצרנו פעם נוספת לתצפית על El Capitan. בתצפית היו משקפות שכוונו על מטפסים, לידנו עמדה אישה שבעלה מטפס על ההר וראינו אותו מלמטה. הם בחרו מסלול קשה שייקח להם כשבוע.
טיפסנו (עם הרכב) בנסיעה לא קצרה, כאלף מטר מעל העמק, עד לתצפית מדהימה מה- Glacier point.
עם השקיעה יצאנו מהפארק ללינה בעיירה Mariposa. הרבה מטיילים משתמשים בעיירה זו כבסיס לטיול ביוסמיטי, הנסיעה מהעמק לעיירה לקחה לנו כשעה בדרך ארוכה ומתפתלת. ושמחנו מאוד שאתמול ישנו בתוך הפארק.

Sequoia national park

בצהריים הגענו ל- Sequoia national park. בפארק צומחים עצי סוקוייה הענקיים. חשבנו שיהיו עצי סוקוייה בודדים אבל היער ענק ובו המוני עצים ענקיים. העצים מאוד מיוחדים - בתחילת חייהם הם צומחים מהר לגובה כדי לעקוף את שאר עצי היער ואז מגדלים שכבת מגן בפני מזיקים ושריפות, כך שהשריפות בעצם מיטיבות עם עצי הסקויה - הן משמידות את שאר עצי היער ומפנות מקום לעצי סקויה חדשים. עצי הסקויה מגיעים לכ-3000 שנה ואפשר לראות עליהן סימני שריפות שלא פגעו בהן.
התחלנו ב- General Grant tree, המשכו ל- General Sherman tree, נסענו דרך ה- tunnel log, טיפסו על ה- Moro rock ובאור אחרון טיילנו ב- Big trees trail. הכל יפה ומדהים, ובכל היער המוני עצי ענק נוספים. כהרגלנו את היציאה מהפארק עשינו בחושך מוחלט. אנחנו ישנים בעיירה Three rivers שנמצאת ממש ביציאה מהשמורה.
מספר מילים על העץ הכי מפורסם בשמורה - גנרל שרמן: העץ הגדול בעולם (לא הגבוה בעולם), 85 מטר גובה, 30 מטר היקף הבסיס, שוקל 1385 טון, בן 2200 שנה. בכל שנה מגדל כמות עץ הזהה לכמות בעץ בגובה 18 מטר. ליד העץ יש תבליט של הבסיס שלו - ענק.

היה יום מדהים, אחד מימי השיא של הטיול. אנחנו מאוד שמחים שלא וויתרנו על הפארק.

סן-פרנסיסקו

13/10 יום חמישי, נוסעים לסן-פרנסיסקו
נסיעה חד-גונית ומשעממת לסן-פרנסיסקו

14/10 יום שישי, סן-פרנסיסקו
אם בימים האחרונים מזג האוויר היה מצוין, התחזית אתמול בערב דיברה על סופה רצינית לשלושת הימים הקרובים. אומנם לא הייתה סופה רצינית אבל עד שעות הצהריים הגשם לא הפסיק לרדת והראות הייתה גרועה מאוד. את הבוקר פתחנו בהפלגה קצרה לבית הכלא שבאי אלקטרז. בכלא יש Audio tour מעולה (באוזניות, חינם) שמועבר ע"י אסירים וסוהרים ומוליך את המבקר ברחבי הכלא.
המשכנו לאכול מרק דגים בלחם ולצפות בכלבי הים במזח 39 .
אחרי שהגשם פסק לקחנו את ה- cable car - קרונית היסטורית שנוסעת על גבי מסילות ברחובות התלולים של העיר. ירדנו ב union square - כיכר לא מעניינת במיוחד עם הרבה חנויות מסביב. ארוחת ערב ואוטובוס חזרה למלון.
טיפ - יש תור ארוך מאוד לעלות לקרונית מאזור הנמל אבל בכיוון ההפוך הקרוניות חוזרות כמעט ריקות, עדיף לקחת אוטובוס לכיכר יוניון ומשם לחזור עם הקרונית, לרדת ליד הקטע המפותל של Lombard street ומשם ברגל למלון (שלנו היה קרוב).

15/10 יום שבת, סן-פרנסיסקו
היום מזג האוויר חייך אלינו, טוב, לא ממש חייך אבל לא ירד גשם והיה רק מעונן חלקית. התחלנו ב- Golden gate park והמשכנו לגשר הזהב ולקינוח הלכתי עם דקל לראות את החלק המפותל של רחוב Lombard.

Monterey

16/10 יום ראשון, Monterey
נסענו בגשם שוטף למונטרי. במונטרי הלכנו לאקווריום שהיה מעולה. המון מתקנים לילדים, תצוגת מדוזות מדהימה והשיא (לפחות לאלון) - בריכת ליטוף למנטה-ריי, מכניסים יד למים והן באות אלינו, מסתבר שהן אוהבות את המגע עם בני אדם. הגשם הפסיק בשעות אחה"צ אבל עדיין מעונן וקר, הלכנו לרציף הדייגים שהתגלה כמרינה רגילה.

כביש החוף

17/10 יום שני, כביש החוף
מישהו מלמעלה היה נחמד אלינו, התעוררנו ליום שטוף שמש, לא מזכיר כלל את שלושת הימים האחרונים. התחלנו בנסיעה במונטריי לאורך ה- Ocean view blvd - דרך מקסימה לאורך האוקיינוס, הרבה מפרצונים ובעלי חיים. סוף סוף הבנו מדוע הספר מהלל את מונטריי. המשכנו בכביש והתחברנו לדרך ה- 17 מייל, דרך נוף יפה לאורך האוקיינוס עם נקודות תצפית ובעלי חיים רבים.
אחריי דרך ה- 17 מייל התחברנו לכביש מספר 1 ואיתו ירדנו דרומה לאורך הים. הדרך מטפסת לגובה והנוף יפה ודרמטי. בנוסף לאין ספור תצפיות וצילומים עצרנו במספר מקומות לאורך הדרך:
• Point lobos - שמורת טבע יפה, הרבה ציפורים וקצת כלבי ים על סלע גדול בים
• Julia Pfeiffer Burns state park - שמורת טבע קטנטנה עם מפל שנשפך לים
• Piedras Blancas state marine reserve - חוף ים ששורצים עליו המוני פילי ים. מדהים
אחרי השקיעה הגענו ללינה ב- Morro bay.

לוס אנג'לס

18/10 יום שלישי, מגיעים ללוס אנג׳לס
נסיעה לא קצרה עם עצירה קצרה לגלידה בסנטה ברברה. הביאה אותנו לתחנתנו האחרונה בטיול - לוס אנג׳לס.
בערב טיילנו בשדרות הכוכבים שהתגלתה כקטנה, מלוכלכת ועלובה למדי.

19/10 יום רביעי, יוניברסל סטודיו
יום מדהים ביוניברסל סטודיו. פתחנו את הבוקר במתחם המקסים והחדש של הארי פוטר (נפתח באפריל 2016) - במתקן נסיעה מטורפת בקרונית שמטלטלת בין העולם האמיתי לתלת מימד. בנוסף אהבנו מאוד את המומיה -נסיעה מטורפת ברכבת הרים בחושך ופארק היורה - שייט שמסתיים בנפילה מטורפת. העברנו את היום בהופעות ומתקנים. הכל משובח. בסוף היום אי אפשר היה למחוק את החיוך מהפנים. בניגוד למה שציפינו כמעט ולא היו תורים למתקנים. בערב עברנו לישון ליד דיסנילנד (שעה נסיעה!), החלטה מאוד מוצלחת - מלון נחמד באזור רגוע ושליו.

20/10 יום חמישי, דיסנילנד
דיסנילנד. היום היו תורים מטורפים בכל המתקנים, מה שלא מנע מאתנו לנסות את כל המתקנים (המתאימים למבוגרים), ואף להיות בחלקם פעמיים - נסיעה מטורפת מתחת לאדמה עם אינדיאנה ג׳ונס, טיסה בתלת מימד לחלל בשובו של הג׳דאי, רכבת הרים בחושך ב- space mountain, שייט דרך עלילות שודדי הקאריביים, ורכבות הרים במערב הפרוע ובהר הקפוא. אחרי 12 שעות על הרגליים נפלנו למיטות.

21/10 יום שישי, טיסה הביתה
טיסה חזרה ארצה. תם ונשלם.

תובנות ומחשבות לסיכום

• קצת מספרים - 30 יום, 35 שעות באוויר (כולל טיסת פנים אחת), נהגנו 3170 מייל, שבעה national parks, שלושה states parks (ועוד מספר שמורות טבע לאורך החוף), שני פארקי שעשועים, כביש חוף אחד, ארבע קבוצות חברים מהארץ שפגשנו בטיול, שניים מתוכם מתוכננים ושניים בהפתעה.
• המסלול וחלוקת הזמנים היו מצוינים.
• מצפה Dead horse point ליד מואב לא הצדיק את הנסיעה הארוכה אליו.
• ליוסמיטי היה עדיף לנסוע דרך פארק סקויה ולא דרך Tioga pass and the dead valley שלא היו מרשימים במיוחד.
• אפשר לקצר את סן-פרנסיסקו ליום וחצי, ביום השני לצאת בשעות הצהריים למונטרי. חוסך בעלות הלינה ומפנה יום שלם למונטרי - חצי יום באקווריום ואת שאר היום בטיול בטיילת המקסימה. במקרה שלנו זה לא היה משנה בגלל מזג האוויר הגשום במונטריי.
• ההחלטה לישון לילה אחד ליד יוניברסל סטודיו ובערב לעבור לישון ליד דיסני הייתה מצוינת.
• ברוב הדרך לא הייתה קליטה סלולרית. הורדנו את המפות מראש ב google maps והאפליקציה עשתה עבודה מצוינת.
• כרטיס כניסה שנתי לפארקים הלאומיים עלה 80 דולר והיה השקעה שהחזירה את עצמה בגדול.
• בטיול השתמשנו בספר 'ארה"ב מערב' מאת נטע דגני בהוצאת העולם שהיה מצוין.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )