טיול דרכים - מערב ארצות הברית

חורשים במשך מינימום חודש, או כמה שמתחשק את כל מערב ארה"ב. ערים מדהימות, טבע מדהים לא פחות

תאריך הטיולApril 2007
משך הטיול24 ימים
עונה מומלצתחודשי הקיץ

מידע כללי

טיול של פעם אחת בחיים, אולי בעצם עוד פעם אחת עם הילדים שלכם בעוד מספר שנים טובות. טיול דרכים בכל מערב ארה"ב. להכיר את התרבות האמריקאית ולעבור דרך כמה מהמקומות היפים והערים הידועות ביותר בעולם. בסיפור דרך זה לא אכנס לפרטים ספציפיים על כל מקום ומקום וגם לא אתן הכוונות מדויקות. המטרה של הסיפור היא לתאר את מסלול הטיול, האפשרויות הגלומות בו ואחר כך באמת השמיים הם הגבול. בכל עיר ארשום את מה שדעתי הן האטרקציות העיקריות וכמו כן אפרט על דרכים שכדאי לנסוע מהן ומקומות שכדאי לראות בדרך.
תחבורה
ניתן להגיע ממקום למקום בטיול בדרכים שונות. אני עשיתי זאת ברכב משלי. אופציות נוספות הן תחבורה ציבורית (יחסית יקרה) ,טריילר (שמחנים בחניונים מיוחדים), אופנוע, רכב שכור, ויש גם אתרים בארה"ב אשר מחברים בין אנשים שצריכים שיעבירו את האוטו שלהם ממקום למקום לבין אנשים שרוצים לטייל ככה שהכסף לדלק והאוטו עצמו מגיעים בחינם (תחפשו בגוגל). לגבי מפות הכוונות וכו', הכי מומלץ למצוא איזה חבר ממסי בארץ או שאתם חברים בעצמכם מה שעושה אתכם בפועל חברים בארגו הממסי של ארה"ב ה – AAA (טריפל A כמו שהם אומרים) חברות בארגון הזה מקנה עשרות מפות, קופונים וכו' ככה שתדעו תמיד לאן להגיע ואיך, כמובן שגם GPS עושה את העבודה באופן מושלם.
מגורים
לפי הדרך שבה מטיילים נקבע אופן השינה. לטריילרים יש חניונים מיוחדים כמעט בכניסה לכל עיר ומשם מסתדרים בעיר בתחבורה ציבורית. במידה ונוסעים ברכב או באופנוע הנושא פשוט יותר, בכל עיר גדולה או עיירה יש ריכוז של מוטלים שנמצא על הכביש הראשי. יש שם מוטלים בכל טווח מחירים אפשרי. לכן פשוט כאשר מתעייפים נוסעים עד העיר/עיירה הבאה (זה תמיד קרוב) ומוצאים מוטל לישון בו את הלילה. בערים הגדולות יש בד"כ גם ריכוזים של מוטלים איפשהו בקרבת מרכז העיר כך שאפשר לחנות שם במשך ימי הביקור בעיר ולטייל מהמוטל בתחבורה ציבורית.י
אוכל
כמובן שלא בעייתי יותר מדי בארה"ב. אפשר להסתובב עם צידנית לשים סנדוויצים בשביל ארוחת צהריים ואפשר לעצור לקנות. בכל מקרה ליד כל ריכוז של מוטלים יש תמיד ללא יוצא מהכלל ריכוז של מסעדות, דיינרים פיצריות וכו', גם בעיירה הכי קטנה, אם היא יושבת על כביש ראשי – יהיה שם מה שצריך. לא לשכוח גם את האופציה של דרייב ת'רו – האמריקאים מתים על זה (הידעתם שיותר מ 50% של מכירות מקדולנדס בארה"ב מתבצעות בצורה זו?)
עונה
אפשר כל השנה אבל עדיף בחודשי הקיץ, יותר נעים ונחמד בעיקר בחלקים הצפוניים, לרוב הפארקים הלאומיים תהיה גישה בעייתית בחודשי החורף.
כסף
אין מה לעשות. הטיול הזה הוא טיול יקר, מצד שני כנראה שעושים אותו רק פעם אחת בחיים. קשה לתת הערכה כספית מכיוון שהטיול מאד מאד גמיש באופיו.
תכנון
בעקרון המסלול שאני עשיתי היה מעגלי – התחיל ונגמר בקאלגרי שבקנדה אך ניתן לעשות זאת בכל דרך ואפשרות שרוצים. כמו כן אני אספר כאן כמה זמן נשארתי בכל עיר ועיר, כמובן שהדבר נתון לשיקול אישי. בכל אחת מהערים במסלול ניתן לבלות שבועות רבים והדבר נכון גם לכל אחד מהפארקים הלאומיים שמופעים לאורכו של המסלול. עם זאת כדאי להקדיש למסלול כולו לפחות 3 וחצי שבועות.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

סיאטל והדרך לסן-פרנסיסקו

לסיאטל הגענו לאחר שצינו את הרי הרוקיס הקנדיים בדרכי מקלגארי (אבל זה כבר סיפור דרך אחר). העיר הגדולה הראשונה במסלול בארה"ב. שוכנת לחופו של מפרץ גדול. בסיאטל אין יותר מדי אטרקציות לראות. נחמד להסתובב בעיר התחתית וגם ניתן לעלות ל SPACE NEEDLE המגדל העגול שמשקיף כולו על העיר. מעבר לזה מקום נחמד נוסף לבקר בו הוא שוק הדגים שם ניתן לראות עשרות סוגים שונים של דגים בגדלים מדהימים אשר מגיעים ישירות מסירות הדייגים אל השוק. מסיאטל יש יום נסיעה מלא עד לסן פרנסיסקו. אנחנו חילקנו את הנסיעה ליומיים כאשר עצרנו לישון בעיירה בדרך בשם קורבליס. לאורך הדרך יש עשרות רבות של נחלים מפלים ומסלולי טיול קצרים כך שניתן אפילו לחלק את הדרך ליום נוסף. כאשר נוסעים מדרום לקורבליס ומתקרבים לסן פרנסיסקו מגיעים לאזור הכרמים המוביל של ארה"ב, לכן מי שבענייני כרמים ויין מומלץ לעצור לסיור גפנים באזור. המלצתי היא לא להיכנס לסן פרנסיסקו מהדרך הקצרה אלא להמשיך לנסוע בכביש הקרוב יותר לים וכך להכנס לעיר דרך נסיעה על גשר הזהב (כביש אגרה כמובן) אבל אין דבר שמשתווה לנסיעה על הגשר הזה – במיוחד מכיוון צפון לדרום.

סן פרנסיסקו

עיר מדהימה, אפשר לבלות בה גם שבועות שלמים. אנחנו הקדשנו לעיר כ 4 ימים סה"כ. אתרי חובה: אלקטרז, מזח 39 עם כל כלבי הים, נסיעה בחשמלית המפורסמת, מרכז העיר, תצפית לגשר הזהב, רחוב לומברדו (הרחוב המפותל בעולם). מקומות נוספים ששווה לבקר: מוזיאון החשמליות, רובע הקהילה הגאה, צ'יינטאון וכו'. בכל העיר ישנה דרך נופית משולטת בברור אשר לוקחת כחצי יום נסיעה ולוקחת את הנוסעים בה לתצפיות מדהימות על העיר וסביבתה! שווה ניסיון.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

פארק לאומי יוסמיטי

יוסמיטי הוא אחד מהפארקים הלאומיים המפורסמים והיפים בארה"ב. מסן פרנסיסקו ניתן להגיע ליוסמיטי בשתי דרכים, אחת לחצות את גשר המפרץ ישירות לצד המערבי והשניה לרדת דרומה לאורכו של המפרץ ולעבור דרך העיירות בדרך (עמק הסיליקון ואוניברסיטת סטנפורד גם הם יושבים על דרך זו). כחצי יום נסיעה לפארק. בפארק עצמו אפשרויות הטיול הן כמעט בלתי מוגבלות. כמויות אדירות של מים ומצוקים מרהיבים נשקפים מכל מקום. אל תחמיצו תצפית על המטפסים בפארק – כדי להגיע לראש הצוק לוקח להם בממוצע כ 3 ימים (הם ישנים על הצוק) וכמו כן את המפלים המפורסמים. בפארק ניתן לבלות כמות ימים לפי החשק ומסלולי הטיול שבוחרים.

פארק לאומי סוקויה

מיוסמיטי נמשיך לפארק הסוקויות, פארק זה הוא ממלכתם של עצי הסוקויה האדירים – העצמים החיים הגדולים עלי אדמות. בפארק יש שפה של מסלולי טיול בין העצים האלה. אסור להחמיץ את גנרל שרמן – העצם החי הגדול ביותר בכדור הארץ. כמו כן אפשר לנסוע בתוך אחד העצים שנפל על הכביש.

מונטריי

לאחר הביקור בפארק סוקויה נשים פעמנו חזרה לעבר האוקינוס השקט ולעיר הנמל המפורסמת מונטריי. העיר אשר שוכנת לחופו של מפרץ יפיפייה יש מוניטין של עיר נמל ציורית מזה שנים. בעיר יש אקווריום מפורסם מאד וכמו כן בעונה הנכונה (אינו זוכר כרגע) יש שיט לוויתנים שיוצא מהעיר עם סיכויים גבוהים מאד לראות לוויתן.

טירת הרסט ו HIGHWAY #1

ממונטריי נמשיך דרומה לאורך הכביש המפורסם בארה"ב HIGHWAY #1 אשר מוביל בין סן פרנסיסקו ללוס אנגלס לחופו של האוקינוס השקט. החופים הנשקפים לאורך הדרך מדהימים. אנחנו ראינו דולפנים שוחים לאורך החוף וכמו כן יש מפרץ בדרך אשר כל החוף בו מכוסה בכלבי ים – לא ניתן להחמיץ את זה. בערך בחצי הדרך שוכנת טירת הרסט. טירה על הר המשקיף לים שבנה מיליארדר בשם וויליאם הרסט, איל תקשורת אמריקאי עליו מבוסס הסרט האזרח קיין. הטירה מדהימה ביופייה ובשגעון הגדלות של בעליה.

לוס אנגלס

עיר הזוהר האמתית. שוב ניתן לבלות בעיר ימים רבים. בין אתרי החובה בעיר: שכונת בברלי הילס, שלט הוליווד ושדרות הוליווד (שדרות הכוכבים) התאטרון הסיני (טביעות הרגלים של הכוכבים בבטון),חוף וניס – החוף של משמר המפרץ עם כל השרירנים ושחקי הכדורסל. אני הלכתי גם למשחק בייסבול של הקבוצה המקומית הדוג'רס (הכרטיסים יחסית זולים מאד). בעיר גם שוכנים אולפני יוניברסל שניתן לבקר בהם – זהו שילוב של פארק שעשועים וסיור באולפנים. ודיסנילנד אשר ממוקמת בעיר אנהיים השכנה מהווה יום ביוקר בפני עצמה – אפשר לעשות את כל המתקנים ביום אחד אם מתכננים נכון – מנסיון! מלוס אנגלס ניתן לעשות גיחת הלוך-חזור לסן דייגו הידעה בעיקר בגן החיות ועולם המים המרהיבים שלה.

סכר הובר – לאס וגאס

לאחר הביקור בלוס אנג'לס ניקח כיוון ללאס ואגס. בדרך נעצמור בסכר הובר. ניתן לערוך בסכר סיור בתשלום אשר לוקח אתכם למעמקי הסכר לראות את הטורבינות עובדות. הסכר מאד מרשים וניתן לנסוע גם עליו וגם על הגשר החדש אשר נהנה מולו. משם נמשיך ללאס וגאס. עיר עם אפשרויות בלתי מוגבלות. אי אפשר לוותר על הליכה בסטריפ של וגאס לאורך כל המלונות וכמו כן על הופעה באחד מבתי המלון בעיר. הנסיעה עד לעיר מלוס אנגלס לוקחת כולל הביקור בסכר כ 8 שעות.

גראנד קניון

לאחר לאס וגאס נשיך לגראנד קניון (מספר שעות ניסעה), אני חייב להגיד שלא כל כך אהבתי את המקום. לדעתי פחות מרשים מהמכתשים בארץ אם כי קנה המידה גודל בהרבה. ללא לטייל ברגל לא באמת ניתן לראות את עוצמתו של הקניון ויש טיול של יומיים אשר בו יורדים לתחתית הקניון ולאחר מכן עולים בעזרת פרדות על למעלה.

פארק לאומי ברייס ופארק לאומי ציון

צמד פארקים אלו אשר נמצאים לא רחוק מהגראנד קניון ידועים בזכות צוות הסלעים המופלאות הקיימות בהן בנוסף למעט מין זורמים שגם אפשר לראות שם. בשלב זה אני כבר הייתי עייף מפארקים אז קצת פחות השקעתי בטיול במקומות אלו.

סולט לייק סיטי

אין יותר מדי מה להרחיב על העיר. עיר של מורמונים בלי יותר מדי מה לראות. מהווה תחנה בדרך לפארק ילוסטון.

פארק לאומי ילוסטון

הפארק הלאומי היפה, הראשון והגדול ביותר בארה"ב. ידוע בזכות הפעילות התרמית המתרחשת בו והן בזכות הנופים ובעלי החיים הרבים בתחומי הפארק. לא כדאי לישון בתחומי הפארק מכיוון שזה מאד יקר אלא בעיירות שלפני הכניסה. בעיירה האחרונה לפני הכניסה מתקיים כל אחה"צ שחזור של קרבות מערב פרוע באמצע הרחוב – מאד נחמד.בפארק עצמו אסור לוותר על שביל הגייזרים ועל ה
"הנאמן הזקן" הגייזר הגדול בפארק אשר לעולם אינו מכזיב ומתפרץ באופן מדויק כמו שעון. כמו כן יש ברכות בוץ מבעבע מדהימות באזור. מסלולי הטיול למפלים ולנהרות מסיב פשוט אינם נגמרים וכמו כן יש סיכוי רב לראות דובים, צבאים, איילים, מוסים באפלו וכו. אחרי הביקור בפארק המשכנו בדרכנו חזרה צפונה לקאלגרי עייפים אך מאד מרוצים.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )