AROUND CERRO HIELO AZUL - הקרחון הכחול

טרק של שלושה ימים (עם אופציה לחמישה) שמטפס ביער עד הקרחון Hielo Azul, ואז ממשיך ויורד ל- Rio Azul המדהים ביופיו (כמעט לא רואים נחלים כאלה!). בלילות ישנים בקמפינגים נחמדים מאוד.

גם לארגנטינה חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
משך הטיול3 ימים
עונה מומלצתסוף דצמבר - תחילת אפריל

אל הטרק

לוקחים אוטובוס מברילוצ'ה לעיירה אל בולסון. בעונה הזו יש אוטובוסים כמעט כל שעה וחצי שעתיים, אבל כדאי להזמין מקום מראש מפני שהם מלאים. העיירה עצמה נחמדה מאוד, מטיילים רבים פוקדים אותה בעונה ויש שווקים נחמדים של עבודות יד בכיכר המרכזית.
מול תחנת האוטובוסים נמצא ה-APN. שם אפשר לברר פרטים על המסלול (הם מאוד נחמדים ויש להם דגם ענק של כל האזור) וכן להתייעץ על אופציות להארכת המסלול ביומיים ואפילו בארבעה. ניתן גם להשאיר ציוד בשעה שמטיילים תמורת 3 פסו לתיק.

הוסטלים אין הרבה בעיירה ופתרונות שניים, במידה ולא מוצאים או אין כוח לחפש:
1. אפשרות אחת היא לישון בקמפינג בשם רפוחיו פטגוניקו (Refugio Patagonico). זה קמפינג ענק עם מקלחות ושירותים, בו ישנים מטיילים זרים ומקומיים כאחד וכמעט בחינם (דולר ללילה). אפשר להשאיר שם גם ציוד בשעה שיוצאים לטייל. מאוד מאוד נחמד.
2. אפשרות נוספת היא לקחת מונית (16 פסו) או אוטובוס (כל שעה בערך) לכפר לאגו פואלו (Lago puelo), מרחק של כרבע שעה נסיעה, וללכת למה שנקרא 'החווה'. זה הוסטל שפתחו שלושה אחים ישראלים שעברו לגור שם, שמושך אליו המוני ישראלים בתקופת הקיץ. יצא לו שם של מאורת סמים ומקור משיכה לגרועים שבסמרטוטי הגל, אבל לדעתי לא לגמרי בצדק. החבר'ה שמנהלים אותו הם על הכיפאק, אומרים שיש שם מסעדה נחמדה (אם בא לכם חומוס או שקשוקה), ואם אין מקום (מה שבד'כ קורה) הם מוצאים עבור המטיילים הוסטלים אחרים בכפר. בנוסף, הכפר שוכן לגדות אגם פואלו היפה ולידו פארק לאומי לאגו פואלו, שם יש מספר אטראקציות ביניהן טיפוס צוקים וסנפלינג ומסלול בין פסלי עץ שמגולפים בגזעים של עצים מתים. פרטים אפשר למצוא ב'חווה'. מחיר הסנפלינג וטיפוס הצוקים הוא 40 דולר דרך ה'חווה', אבל יכול להיות שאם תלכו ישירות לסוכנות (זה מעין בודקה קטן ליד הסופרמרקט) זה יהיה טיפה יותר זול. זה לא היסטרי, אבל בהחלט נחמד.

כדי להגיע אל הטרק לוקחים מונית (15 פסו) לקמפינג דוניה רוסה (Dona Rosa). מוניות כמעט בלתי אפשרי לעצור על הדרך, יש להזמין לאיפה שאתם נמצאים (גם בחווה וגם בקמפינג אפשר לבקש ומזמינים עבורכם) או פשוט לגשת לתחנה (Remiz, ליד גלידה חאוחה באל בולסון) ולחכות שתתפנה מונית. שימו לב שתחילת הטרק היא לא בקמפינג Hue Nain כפי שכתוב בספר אלא בדוניה רוסה, 20 מטר ליד.

מה לקחת: הטרק לא מסובך מדי, הסימון טוב ואפשר להסתדר עם המפה מהספר Trekking in the Patagonian Andes, ככה שלא נדרש ציוד ספציפי.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

המסלול

יום ראשון
מתחילים בהליכה לגדת הנחל הרחב Rio Raquel כחצי שעה עד לחצייה שלו בגשר חצי מתפרק. משם מתחילה עלייה על הכיפ-כיפאק של ארבע חמש שעות טובות מאוד. בקצה העלייה יש קמפינג (5 פסו ללילה) וזה סוף היום הראשון. אם מגיעים מספיק מוקדם (חמש בערב נגיד), כדאי כבר באותו יום לעלות לראות את הקרחון הכחול. משך העלייה כשעתיים והירידה צ'יק צ'ק בגליצ'ים על השלג. יוצאים מהקמפינג וחוזרים אליו. אם לא מספיקים ביום הראשון, עולים בבוקר של היום השני לראות את הקרחון, חוזרים לקמפינג וממשיכים במסלול.

יום שני
הדרך נכנסת שוב ליער (למעשה ממשיכה בו), ומטפסת שוב בעלייה תלולה משך שלשת רבעי שעה עד לפסגה של הרכס הבא. אחרי ההגעה לפסגה ממשיכים בין לגונות קטנות ושטח פחות מיוער כחצי שעה נוספת עד לכניסה מחודשת ליער במגמת ירידה לכיוון ריו אסול. הירידה תלולה ואורכת כשעתיים, שימו לב שאתם על השביל הנכון. קל לעלות על שביל של בע"ח בטעות. אם נתקעתם תחזרו קצת ותחפשו את השביל הנכון. המפגש עם הנחל מרגש מאוד וכדאי לנצל את הנקודה הזו לכניסה למים. בהמשך (לכיוון הקמפינג קאחון דל אסול) השביל עולה מעל הנחל ואי אפשר להיכנס למים. פונים שמאלה וממשיכים כשלשת רבעי שעה עד לקמפינג Cajon del Azul. זה קמפינג נחמד מאוד (גם כאן עולה 5 פסו ללילה), הם מכינים בירה בעצמם (איומה ונוראה) ואדיבים מאוד.

יום שלישי
לפי הספר, וזה גם מה שאנחנו עשינו, חוזרים משם לעיירה. אולם, ניתן להמשיך לעוד יום לרפוחיו לגיטוס (במפה בספר השביל מסומן בפס שחור מקווקו) או סתם להעביר יום נוסף ברפוחיו רטאמאל הסמוך, ששמעתי שהוא נחמד מאוד. היום האחרון משכו כארבע שעות, והמסלול עובר לאורך הגדה הדרומית של ריו אסול. ביציאה מהטרק חוצים גשר ומגיעים למעין הוסטרייה (Hosteria) מעץ (נראה לי שקוראים לזה קונפולנסיה), משם עולים בדרך כורכר משך כשעה עד לדרך העפר המרכזית. מהצד השני של הדרך נמצא רפוחיו ווארטון (Warton) שם אפשר לבקש להזמין מונית חזרה לעיירה. הם יבקשו פיקדון של 10 פסו למקרה שתתפסו איזה טרמפ עד שהמונית תגיע. ואם כבר, אפשר לנסות לחזור בטרמפ.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )