טיול ג'יפים במדבר נמיביה

לכודים בתמונה של מייקרוסופט

גם לאנגולה חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
משך הטיוליומיים
עונה מומלצתכל השנה למעט שיא הקיץ

דיונות נושקות לחוף

מדבר נמיב משתרע ברובו בנמיביה, אולם חלקו הצפוני חודר לדרום אנגולה. באותה תקופה התגוררתי בנמיב, שם עבדתי וסופ"ש אחד יצאנו כמה חברה לטיול ג'יפים בדיונות.
מנמיב יצאנו עם שחר בחמישה רכבים. הירידה לשטח התבצעה בטומבואה, עיר דייגים קטנה ופסטורלית על שפת האוקיינוס האטלנטי. שם תדלקנו, הוצאנו אויר מהצמיגים והתחלנו לנסוע לאורך החוף. המראה מרהיב- מימין ים כחול סוער, ומשמאל דיונות שהולכות וגדלות ככל שאנחנו מדרימים. בדרך ראינו להקת ציפורים מרשימה, כמה כלבי ים שהלכו לאיבוד וגולגולת של לוויתן. אחרי כשעה הגענו לנקודה בה הדיונות קרובות כ"כ לקו המים, שהמעבר שם מותר רק בתחילת השפל, כשיש מספיק זמן להגיע לצד השני לפני הגאות הבאה. כבר היה מאוחר מדי אז נאלצנו לחזור חזרה צפונה עד למקום שבו אפשר להיכנס לעומק המדבר. הדיונות צבועות בשלל צבעים החל מלבן דרך צהוב וחום עד לאדום וסגול. אחרי כשעה של התברברות בדיונות מצאנו מן אמבטיה כזאת באמצע המדבר- פיסת דשא רחבה המוקפת בקירות עצומים של חול, המגנים מפני הרוח שצפויה להתחזק בשעות הקרובות. מקום מושלם לארוחת צהרים.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

לילה במדבר

שעות אחר הצהרים מגיעות ולאט לאט צבע הדיונות מתכהה מלבן בוהק לצהוב בהיר וצהוב כהה, ואז לגווני חום אדמדם. השמש כבר יורדת ויוצרת צל כהה מאחורי כל דיונה. הצבעים כ"כ חזקים ופני השטח נהיים כ"כ ברורים. רק עכשיו אפשר לקלוט את הטופוגרפיה העצומה שנמצאת פה. גלים על גלים של חול בשלל צורות וגבהים אקראיים. המחזה כ"כ מרהיב שקשה לתפוס אותו קשה להבין ולהפנים. "הקונטרסט גבוה מדי", אני אומר לצלם שלנו, "זה כבר נראה לא מציאותי, כמו תמונה שערכו בצורה מוגזמת". "אנחנו לכודים בתמונה של מייקרוסופט" הוא עונה לי, ואין נכון מזה.

בערב הכל נרגע. הצבעים נעלמים ובתווך ראיה רק החולות שסביבנו. אוכלים עוף על האש, פיתות בטאבון ותה טוב לקינוח. אני יושב מול הגחלים הבוערות במרכז המאהל. אנשים מתארגנים לשינה ובדיוק עכשיו כיבו את הגנרטור. חוץ מהגחלים האדומות והפנס שלי, מסביבי חושך צלמוות שחור. בשמיים אינספור כוכבים ושביל החלב נראה בולט וברור מתמיד, כמו ענן לבן שחוצה את השמיים השחורים. כולם עייפים אחרי יום כזה. עכשיו זה רק אני והמדבר. שקט אמיתי, אפילו אין רחשים של חיות בר. אפילו הרוח נושבת בעדינות שלא להפריע. שקט וחושך. אני זורק מבט אחרון בכוכבים ונדהם שוב.

טיפים

  • הכניסה לדיונות ללא צוות הדרכה מקומי מסוכנת ביותר! ולא משנה כמה ניסיון יש לכם בנהיגת שטח! יש חברת טיולים אחת בנמיב (העיר), שכחתי איך קוראים להם, שם אפשר להזמין טיול מאורגן. האנשים שם מאוד נחמדים ומנוסים בנהיגה באיזור.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )