טוסקנה ביום אחד

בסוכות 2015 טסנו חבר ואני לאיטליה בכוונה להגיע לדולומיטים. בגלל אילוצי טיסה הנחיתה וההמראה היו מרומא (כ-8 שעות נסיעה מהדולומיטים). החלטנו לקחת אוטו ולנצל את ההזמדנות לראות את כלל איטליה ובין השאר, טוסקנה

גם לאיטליה חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולSeptember 2015
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתכל השנה

רקע

בסוכות 2015 טסנו חבר ואני לאיטליה בכוונה להגיע לדולומיטים. בגלל אילוצי טיסה הנחיתה וההמראה היו מרומא (כ-8 שעות נסיעה מהדולומיטים). החלטנו לקחת אוטו ולנצל את ההזמדנות לראות את כלל איטליה ובין השאר, טוסקנה.
הטעות הראשונה שעשינו בטיול, בדיעבד התבררה כהצלחה, הייתה לפספס את הקניון מחוץ לשדה"ת בו תכננו לקנות סים מקומי. הבנו שמיותר לחזור חזרה לקניון, והחלטנו להמשיך ולמצוא סים בהמשך. כתוצאה מכך, ניווטנו צפונה ללא וויז ועם מפה בלבד. נשמע פרט שולי, אך אחת ההנאות הגדולות של הנסיעה בטוסקנה הייתה הנסיעה לפי השלטים, ההתברברות והמפגש עם האנשים אותם שאלנו: "לאן נוסעים מכאן?".

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

הדרך לפיינצה (Pienza)

כבר מהארץ כיוונו להגיע לפיינצה לאכול איזה פלטת גבינות טובה לארוחת צהריים. בדרך לפיינצה התברברנו מעט והגענו לאגם Trasimeno. האגם עצמו נחמד ולא הרבה יותר מזה, אך הדרך לאגם וחזרה ממנו מביעה את טוסקנה באופן יפה – כבישים צרים ומפותלים בין הגבעות, בתים קטנים עם חצרות גדולים מלאים בכרמים ביתיים וגינות ירק קטנטנות. אנחנו לאו דווקא ממליצים על האגם ועל הדרך הזאת, אך היציאה מהדרכים הראשיות בהחלט מומלצת.

באחד הכפרים בו עצרנו לקנות סים מקומי שאלנו נער מבולבל שהיב חנות איפה הוא ממליץ לאכול באזור. בהתחלה לא ממש לקחנו אותו ברצינות, אך כשראינו את התשוקה בעיניים שלו כשדיבר על מסעדה קטנה על גבעה עם דרך עפר המובילה אליה, החלטנו ללכת על המלצתו. הפעם בעזרת וויז, הגענו דרך דרכי עפר פתלתלות, בין הגבעות הירוקות והציוריות של טוסקנה, ללא שלטים כלל, בין כרמים למעין חווה. כאשר החנינו את הרכב והתחלנו ללכת לכיוון השלט Ristorante ראינו כמה שולחנות קסומים מונחים בצל עצים, עם נוף מרהיב על כל האזור. כאשר דברנו עם המלצר הבנו שהמקום הוא חווה אורגנית אשר כל חומרי הגלם בהם משתמשים במסעדה גדלים בה. נסכם בכך שהאוכל היה מצויין, הנוף מרהיב והאווירה קסומה – מומלץ בחום!
שם המסעדה: Il Casale
כתובת: Strada Comunale del Borghetto, 53026 Pienza SI, Italy

סאן ג'מיניאנו (San Geminiano)

הגענו לסאן ג'מיניאנו לפי המלצות רבות מהארץ. העיירה עצמה אכן יפה והנופים סביבה מרשימים, אך המקום תיירותי מאוד (לפחות במועד בו אנחנו היינו) ומעט מאבד מהחן המקומי והאותנטי. לא חובה.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

ארוחת ערב ב- Officina della Bistecca

על מסעדת Officina della Bistecca קראנו בכתבה על "מסע קולינארי בטוסקנה", התלהבו והחלטנו ללכת עליה. הזמנו מקומות עוד מהארץ, מה שהתברר כנכון כשלא קבלו אנשים ליידנו שלא הזמינו מקום. הארוחה במסעדה בכפר פאנזאנו (Panzano, דרומית לפירנצה) היא משתה בשר ויין המתרחש כל יום בשעה 20:00. כבר בקבלת הפנים מוגשים נקניקים, גבינות, לחמים ומטבלים משובחים. בשעה 20:00 בדיוק העלו אותנו במדרגות והושיבו אותנו בשולחנות ארוכים ומשותפים המסודרים מראש. לאחר מעט רגעים התחילו להגיע היין והבשרים, ומשם לא הפסיקו. נהנינו מאוד מהיין, מהבשר האיכותי, מהחברה ומהאווירה. מומלץ מאוד!
כתובת: Via XX Luglio, 11, Panzano in Chianti (Fi)

סיכום

לדעתנו המפתח להנאה ולטיול מוצלח בטוסקנה הוא הזרימה וחוסר התכנון המדוקדק מראש (ממליצים לנעוץ עוגנים בלו"ז אך לאלתר מסביב להם) – פשוט דברו עם המקומיים ופתחו את העיניים.

טיפים

  • אין שוליים בכלל בכבישים הראשיים, נדרשת תשומת לב בעיקר בעקיפות.
  • החבר'ה לא מבינים אנגלית, הכינו מילות מפתח באיטלקית ופנטומימה על מנת להסתדר.
  • לא נהוג לשים טיפ במסעדות (או שהשארנו רושם רע על ישראל), מחייבים על "עריכת השולחן" בכל חשבון, כ- 2-3 יורו לאדם.
  • בחנויות נוחות בצידי הדרכים, גם בגדולות שבהן, אין WIFI.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )