אזרבייג'ן- טיול יום בלריק

טיול יום בדרום אזרבייג'ן בהרי הטלאיש הגובלים עם איראן.

גם לאזרבייג'ן חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולJuly 2018
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתקיץ

מידע כללי

אזור לנקראן -
לאזור ניתן להגיע עם אוטובוס ישיר מבאקו, ולמיטב זכרוני אמור לעלות באזור ה7 מנאט.
אני אישית לא מצאתי יותר מדי מה לעשות באזור חוץ מללכת לטייל בטלאיש, אבל אני בטוח שיש עוד אטרקציות שלא הייתי מודע אליהן.
הרי הטלאיש די מיושבים לרוב, יש איפה לטייל ובעקר טיולים בין כפרים, קצת כמו סטייל לטייל בארץ בגליל, גולן, ירושלים... (חוץ מהנוף והגובה כמובן).
יש עוד הרבה מקומות לגלות באזור, והסיפור דרך הזה הוא רק טיול יום אחד ליד הכפר לריק, אפשר לטייל עם מפה סובייתית די בקלות באזור, בנוסף לזה שיחסית בטוח שם.
אנגלית לא תמצאו שם, אולי רק מהצעירים. אך לעומת זאת הרוב הגדול דובר רוסית, אפילו חלק מהצעירים.

הגעה ללריק, ממנה יוצא המסלול-
אז ללריק הדרך הקלה זה להגיע מלנקראן. בלנקראן לוקחים מונית או אוטובוס לא מהתחנה המרכזית, אלה מהמפגש של הכבישים E199/M3 עם כביש R48 שמוביל ללריק. במפגש כבישים הזה יש באזר קטן והרבה אוטובוסים ומוניות. ליד המפגש יש אוניברסיטה, כדי שתדעו לשאול לאן צריך להגיע בשביל להגיע למפגש הזה. המחיר במונית משותפת עולה 5 מנאט.
אם אתם נשארים בלאנקרן, עדיף לצאת מוקדם יחסית. אני יצאתי ב12 והחזור היה בעייתי כי לא היו אוטובוסים, ומהנסיון שהיה לי לא מאד נחמדים שם.

ניווט-
מפות סוביטיות. אפשר גם לשלב טלפון נייד, יש קליטה לכל אורך הטיול הזה למי שיש סים מקומי.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

מסלול הטיול

את הטיול מתחילים בתחנה המרכזית של לריק, הולכים על הכביש שיוצא מחוץ ליישוב לכיוון דרום בין 5-10 דקות. עוברים בדרך עיקול בוואדי קטן, ממשיכים עוד כ350 מטר עד שמגיעים לפנייה עם שביל עפר העולה לכיוון מערב. ממשיכים עם שביל העפר, שעולה על השלוחה וקצת בין פרדסים כ3.5 קילומטר, עד שמגיעים לצומית T עם שביל גדול יותר.
משם צריך למצוא את טוואי השביל שעולה את העלייה, ופה הטוואי לא הכי ברור. הייתי ממליץ להסתכל גם במפות הסובייטיות וגם בGoogle maps על תצלום אוויר, ששם זה קצת יותר ברור.
חוץ מתחילת העלייה, מהרגע שמוצאים את השביל ההליכה בו נוחה ודי ברורה.
העלייה עד לתצפית הראשונה בהפרשי גבהים של 600 מטר פחות או יותר, היא תיקח בין 40 דקות לשעה ועשרים לאיטיים יותר.
מנקודת התצפית הראשונה ( להגיע לתצפית 1 זה לרדת מהשביל ולעלות איזה 150 מטר מערבה) קיימות 2 אפציות, האחת היא להמשיך לעלות לפסגה מכיוון דרום - מערב - מערב לגובה 2,200 , או ללכת צפון - מערב בערך על אותו קו גובה ולבסוף לרדת (מה שמסומן במפה כמסלול כחול).
במקרה של עליה לפסגה, אפשרי לרדת לאחר מכן חזרה ואז להמשיך למטה, או לרדת בשלוחה שיורדת צפונה ואז להתחבר עם המשך המסלול, רק צריך לקחת בחשבון שאין ממש שביל שעולה ויורד את הפסגה משני הכיוונים.
מרגע תחילת הירידה אין שביל מאד ברור, בעקר שבילי מרעה וחיות, צריך רק לבחור. בתחתית הוואדי אליו יורדים, קיים כבר שביל נוח הנמצא בגדה הצפון מערבית של הנחל, עליו יורדים והוא לוקח עד הכפר Shinaband.
מהכפר זה מאד פשוט.
מעל הכפר מכיוון צפון יש שביל עפר שהולך לכיוון מזרח ובסופו של דבר מגיע חזרה ללריק, רק צריך למצוא את הדרך בתוך הכפר שתוביל אליו.
אז זהו, טיול יום או אפילו חצי יום מאד נחמד. באופן כללי האזור ממש יפה, אומנם לא מרשים במיוחד, אבל מי שרוצה להתרחק קצת ממוקדים תיירותיים ורוצה טיול רגוע זה מקום מעולה.
שווה גם לנסות פשוט להסתובב ולטייל באופן כללי באזור, הוא מיושב יחסית ( לטוב ולרע), הוא מלא בשבילים ויחסית קל להגיע אליו. אז הייתי ממליץ פשוט לקחת מפה ולנסות טיולים שונים באזור.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )