ספארי בשמורת מורצ'יסון- אוגנדה

שמורה בצפון אוגנדה שיש בה מגוון חיות ומפלים מרשימים. לנו יצא לראות יעלים, פילים, וג'ירפות בעיקר, תנינים והיפופוטמים בשייט וראש של אריות שהתחבאו בצל השיחים.

תאריך הטיולMay 2018
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתהעונה המומלצת ביותר לטייל באוגנדה היא העונה היבשה שחלה בין ינואר לפברואר, ובין יוני לאוקטובר. גם בעונה זו ייתכן שיהיו גשמים, אבל פחות מבעונה הרטובה. העונה הרטובה חלה ממרץ עד מאי, ומאוקטובר עד דצמבר, המחירים אמנם יורדים בעונה זו, אבל יהיו דברים שלא תוכלו לעשות, או דרכים לא סלולות שייסגרו לתנועה.

הגעה

מסידני הוא הכפר ממנו הכי נוח לצאת לספארי. הכפר נמצא בצפון אוגנדה, והוא דיי קטן- יש שם כמה גסטהאוסים, מסעדה או שתיים, שוק ובנק (יש קצת יותר כמובן, אבל לא בהרבה).

הגענו מקמפלה למסינדי- אוטובוס של לינק באס, עלה לנו 12,000 שילינג לכל אחת. האוטובוס יוצא לאחר שהוא מתמלא. אנחנו הגענו ב8:15 וחיכינו בערך שעתיים עד שיצאנו. (בקמפלה יש כמה תחנות אוטובוס, אז צריך להגיד לנהג מה היעד אליו תרצו להגיע)

ממסידני חזרנו לקמפלה, אוטובוס של לינק באס בשעה 6 בבוקר. עלה לנו 12,000 שילינג לכל אחת והנסיעה לקחה כ-4 שעות.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

לינה ואוכל

ישנו באלינדה. שילמנו 30,000 שילינג ללילה לזוג. מקום מעפן, בלי מים חמים ובלי וואייפיי, מאוד קרוב לתחנה המרכזית ולשוק. בלילה השני במסינדי עברנו ל- sijaro (המלון השכן) שילמנו 25,000 ללילה לזוג, היו מים חמים ואמור היה להיות וואיפיי, כשאנחנו היינו לא היה.

במסינדי יש כמה מסעדות יחסית תיירותיות (בגלל הקרבה לספארי) והמחירים בהתאם. במהלך הסתובבות בשוק גילינו שם "אזור מאמות"- סירים עם מגוון מאכלים חמים וטעימים, מקומי וזול. אנחנו מאוד אהבנו את הקונספט ונהנינו לאכול שם יותר מאשר במסעדות. מומלץ לנסות, אפילו רק בשביל החוויה.

התארגנות ויציאה לספארי

לפני שהגענו למסידני עשינו בירור על אפשרויות היציאה לספארי. יש אפשרות לסגור חבילה עם אחד הגסטהאוסים בקמפלה או בשמורה עצמה, אפשר להשכיר רכב ולהגיע לשם עצמאית ואפשר גם להשכיר רכב עם נהג (קשה מאוד להגיע לשמורה בתחבורה ציבורית). בנוסף תוכלו לבחור כמה ימים תרצו להיות שם ומה בדיוק תרצו לעשות (נסיעה, שייט, הליכה למפלים ועוד).
לאחר בדיקה מעמיקה, הבנו שהכי משתלם יהיה לנו אם נמצא נהג, וכך הגענו לסאם. סאם בחור מקסים, שעושה את הסיורים בשמורה כבר המון שנים, מכיר את האנשים בשמורה ואת המסלולים המומלצים וידע בדיוק מה לעשות כדי להפוך את היום שלנו בספארי למוצלח.
קבענו עם סאם בערב שלפני היציאה, הוא הגיע אלינו למלון, הסביר לנו את כל האפשרויות שלנו ויחד איתו קבענו מה נעשה. סגרנו מחיר ושעת יציאה, ונפגשנו איתו למחרת.
ביום הספארי עשינו סיור עם רכב בשמורה, במהלכו ראינו מגוון חיות, בנוסף עשינו שייט למפלים (בדיעבד, פחות מומלץ, אלא אם כן יש עניין מיוחד בשייט. השיא של השייט היה לראות תנין, אבל חוץ מזה השייט לא היה מעניין כל כך). לסיום סאם לקח אותנו לראות את המפלים מלמעלה (שאר המדריכים לוקחים על זה כסף בנוסף, אבל סאם לקח אותנו לשם בלי לבקש תמורה, "כי לא כל יום מגיעים עד לכאן").
שילמנו על היום הזה 130 דולר לכל אחת שכללו כניסה לשמורה, נהג צמוד, סיור עם רכב ומדריך, ושייט.
יצאנו בבוקר וחזרנו לקראת הערב.
סאם (0782470489) מכיר את השמורה מצוין, הוא היה מקסים ומקצועי. ממליצות מאוד!
אמר לנו שאם אנשים מגיעים עם אוהל, הוא מוכן שיפתחו אותו אצלו בחצר ויחסכו כסף על מלון. אפשר כמובן לסגור איתו על יותר ימים ועל פעילויות שונות בשמורה.

ציוד מומלץ:
*מים
*אוכל- מומלץ להביא פירות וחטיפים. אפשר לקנות שם ארוחת צהריים. (אנחנו לא רצינו להסתמך על זה והבאנו איתנו לחם, ירקות, ממרחים, אבוקדו..)
*כובע
*נעליים נוחות אם מתכננים ללכת למפלים. אפשר גם שורש.
*משקפת- מי שחובב.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )