חוויית אירוח ביתי בסיפי- אוגנדה

אירוח אצל משפחה אוגנדית מקסימה, באווירה כפרית, אל מול מפלי הסיפי

תאריך הטיולMay 2018
משך הטיול4 ימים
עונה מומלצתהעונה המומלצת ביותר לטייל באוגנדה היא העונה היבשה שחלה בין ינואר לפברואר, ובין יוני לאוקטובר. גם בעונה זו ייתכן שיהיו גשמים, אבל פחות מבעונה הרטובה. העונה הרטובה חלה ממרץ עד מאי, ומאוקטובר עד דצמבר, המחירים אמנם יורדים בעונה זו, אבל יהיו דברים שלא תוכלו לעשות, או דרכים לא סלולות שייסגרו לתנועה.

הגעה

הגענו לסיפי מג׳ינג׳ה (עיירה שיוצאים ממנה לראפטינג בנילוס).
*אפשר להגיע גם ישירות מקמפלה (יש אוטובוסים מקמפלה למבאלה ומשם לסיפי)
מג'ינג'ה למבאלה: אוטובוס של חברת YY bus . יש אוטובוסים כל חצי שעה, מ8 בבוקר, שיוצאים מהאזור של כיכר השעון {נהגי המוניות והבודה (מונית-אופנוע) מכירים}.
הנסיעה למבאלה עלתה לנו 10,000 שילינג לכל אחת, נסיעה של שעתיים וחצי בערך.
ממבאלה לסיפי: לקחנו מטאטו (טרנזיט) ב10,000 שילינג לכל אחת (יש החלפה כלולה במחיר לאוטו פרטי באחת הצמתים הקרובות לסיפי).
הבנו שיש אפשרות לתפוס טרמפ עם מכונית פרטית באותו מחיר ממבאלה ישירות לסיפי, עם אנשים שעושים את הדרך הזאת ואוספים תיירים בתשלום. הנסיעה לוקחת כשעה.

מסיפי חזרנו למבאלה- תפסנו טרמפ ממרכז העיירה, (מסתבר שביום ראשון קשה יותר למצוא מכוניות שיוצאות מסיפי, אז לקח לנו קצת זמן) עלה לנו 10,000 שילינג לכל אחת. היה הרבה יותר שווה מלנסוע במטאטו (כמו שנסענו בהלוך), גם בנוחות וגם במהירות.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

סיפי- רקע

סיפי זו עיירה קטנה שנמצאת באיזור יפייפה, לא רחוק מהרי האלגון. הנוף פסטורלי וירוק, ויש הרבה מים באיזור. מקום נפלא להגיע אליו כדי להעביר כמה ימים באוירה רגועה עם נוף מקסים, או אם רוצים להגיע כדי לראות מה שהעיירה מציעה ולהמשיך הלאה.
העיירה בנוי כך שיש רחוב ראשי, שם יש מספר חנויות לקנות מים, בירה ואוכל בסיסי מאוד, ומהרחוב הראשי מסתעפים שבילים שמובילים לפינות קסומות- עצי פרי בכל מקום, תרנגולות משוטטות ואנשים מסבירי פנים.
בסיפי יש 3 מפלים מרשימים אליהם אפשר לעשות טיול יום לא קשה שאורך כמה שעות.
בנוסף יש מדריכים שעושים סיורי קפה, הכוללים ברובם גם התנסות בשלבי ההכנה של הקפה- מקטיפת הפולים ועד שתיית הקפה.

לינה ואירוח

בסיפי יש מספר גסטהאוסים ומלונות במחירים משתנים (בהתאם למיקום שלהם ולנוף מהמרפסת)
אנחנו ישנו אצל ג'ואל, אליו הגענו דרך המלצה של בחור ישראלי.
ג'ואל בחור מקסים, דובר אנגלית ברמה גבוהה ומאוד רוצה לעזור ולהכיר אנשים. הוא פתח את הבית שלו לאירוח אחרי שפגש בחור ישראלי בטיול בהר אלגון, ולכן מאוד אוהב לארח ישראלים.
**אחיו של ג'ואל בונה מלון בסיפי (למי שמעוניין באירוח ברמה גבוהה יותר)**
המשפחה של ג'ואל חמה ומארחת, ותוך כמה דקות מהרגע שהגענו הרגשנו בבית. אמא שלו מבשלת את הארוחות הכי מפנקות שיצא לנו לאכול בטיול, ומהיום השני שלנו שם היא גם הסכימה שננסה לעזור לה לבשל ולימדה אותנו את סודותיה. לאורך היום פינקו אותנו בפירות מהעצים שלהם ובקפה ותה בלי סוף.
*אין מים זורמים, אבל אפשר לעשות מקלחת באקט חמה, ואפילו עזרו לנו לכבס את הבגדים שלנו. אין אצלו חשמל, אבל כשהיינו צריכות להטעין פלאפונים ג'ואל לקח לנו אותם למרכז העיירה וחיבר שם לטעינה. הבית של ג'ואל נמצא כרבע שעה הליכה ממרכז העיירה. ההליכה מאתגרת ותלולה מעט, אבל ללא ספק שווה את המאמץ.
*לילה עלה לנו 10,000 שילינג כל אחת, וכל ארוחה עלתה לנו 4,000 שילינג.

+256787629420 - ג'ואל- זמין גם בוואטסאפ (מומלץ לתאם מראש)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

טיולי יום

ג'ואל ואחיו עושים טיולי יום לראות את המפלים, וסיורי קפה (הם מגדלים קפה בעצמם). על טיול או סיור שילמנו 10 דולר כל אחת.
הטיול למפלים אורך כ-5 שעות. הבית של ג'ואל נמצא יחסית למטה, והמפלים עצמם נמצאים אחד מתחת השני, כך שהיום מתחיל בעלייה שנמשכת כשעה וחצי (לא עלייה חדה, אלא עלייה מתמשכת לאורך העיירה). לאחר שמגיעים למפל הראשון מתחילים לרדת לשני המפלים האחרים (גם כאן, הירידה לא חדה אלא מתמשכת לאורך העיירה). גם הדרך יפה ועוברת בין עצי פרי ובתי מקומיים. חוויה! ג'ואל יודע המון על המקום ויכול להסביר ולענות על כל שאלה.
סיור הקפה הוא פחות "סיור", ויותר התנסות בכל שלבי התהליך- שתלנו יחד עם ג'ואל ואחיו שתילי קפה, לאחר מכן קטפנו פולים, ראינו איך מייבשים אותם, קלינו, קילפנו, טחנו ולבסוף שתינו קפה משובח.

**גם אם תלכו לישון במקום אחר, תוכלו לתאם עם ג'ואל הדרכה (יתכן שזה יעלה קצת יותר). וכמובן שיש מדריכים נוספים בסיפי**

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )