ספארי צלילה בקובה - גני המלכה

עשרות כרישים, ריף עשיר והמון דגים בספארי צלילה נהדר בן שבעה לילות בגני המלכה, ובסופו ביקור קצר בהוואנה ובטרינידד

גם לקובה חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולApril 2015
משך הטיול16 ימים
עונה מומלצתמרץ עד מאי

ספארי צלילה

יצאנו במרץ 2015 לספארי צלילה בגני המלכה בקובה. היינו חלק מקבוצה נפלאה של צוללנים ישראלים שנפגשת אחת לשנה במסע צלילה באתר אקזוטי אחר בעולם.
אילן ורד בעל חברת wilddive שהוא הנציג הבלעדי של Avalon החברה היחידה שמפעילה טיולי צלילה בגני המלכה אירגן את הטיול ועשה זאת לשביעות רצונם של רב המשתתפים (הסתייגות בהמשך).

אתרי הצלילה של קובה בכלל וגני המלכה בפרט נשמרו בזכות הבידוד של קובה מהעולם וכמות היתרי הכניסה המעטים שנותן המשטר לצוללנים מדי שנה. פידל קסטרו מנהיג קובה נהג לצאת למסעות דיג באזור והכריז עליו כעל שמורת טבע ואזור אסור לדיג וצלילה ובזכותו נשתמר אזור אקולוגי עשיר שנחשב כיום לריף הקריבי השמור ביותר. בשנים האחרונות נפתח האזור לצוללים אך עדיין יש הגבלה על כמות הנכנסים.

גני המלכה (Jardines de la Reina) הם שמורת טבע מיוחדת הנמצאת כ-80 ק״מ מדרום לאי קובה והיא עשירה בעולם תת ימי ובאיים יפהפיים. בין האיים יש לגונות גדולות רדודות מלאות בצמחי מנגרובים. בלגונות אפשר למצוא תנינים, איגואנות ומכרסמים אופייניים למקום. אפשר לראותם ממרחק נגיעה שכן הם לא חוששים מבני אדם. מסביב לאיים ומחוץ ללגונות יש אלמוגי אבן וספוג וכן מניפות בצבעים מרהיבים עם להקות דגים, צבים, דולפינים וכרישים. הכרישים נמצאים כאן בשפע, בעיקר כריש הריף הקריבי, והסילקי. הם אינם מאוימים מהצוללנים ושוחים ממש בקרבתם לפעמים במרחק נגיעה! הריפים שמורים ועמוסים בדגה מאופיינים בקירות אלמוגים אנכיים מחורצים בקניונים ומעברים מתחת לקשתות עמוסות באלמוגים צבעוניים.
בגני המלכה תנאי הצלילה נוחים, המים נעימים (25 מעלות) הראות טובה מאוד ואין זרמים.

התנאים בספארי היו מדהימים! הסירה Avalon 2 ספינת תענוגות מפנקת עם חדרים יפהפיים סיפון תחתון להתארגנות לצלילות בנוחות מירבית,סיפון אמצעי עם אזור ישיבה נעים בצמוד לחדר האוכל המקסים וסיפון עליון עם ג׳קוזי ופינות ישיבה כייפיות.
הצוות מקסים חברותי ונמצא שם לפנק עם מגבות חמות מבושמות בסוף כל צלילה וקוקטיילים טרופיים היישר לג׳קוזי בסיום כל יום צלילה. אוכל משובח ובשפע ואוירה נהדרת.
מדריכי הצלילה שלנו היו אחראים וקשובים והשתדלו להענות לכל הבקשות שלנו עם יו מיו מסופקים הרבה סבלנות והתחשבות.
הספארי היה מושלם מכל הבחינות מרגע ההסעה מהוואנה ועד סיומו וכל המשתתפים היו מסופקים שמחים ועליזים.

ההסתייגות לגבי הארגון של אילן ורד היא לגבי הטיסות. הארגון שלו כלל הזמנת הטיסות מהארץ והיו פשלות בעיקר במעבר ממקסיקו להוואנה. אנחנו להזמנו את הטיסות בעצמנו דרך אתר skyscanner. טסנו עם KLM דרך אמסטרדם. שילמנו משמעותית פחות (במקום ב 1500-1800$, דרך מדריד או ניו יורק, שילמנו 1060$) והטיסה הייתה נהדרת נוחה וקצרה יותר- מומלץ!

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

הוואנה וטרינידד

שילבנו עם הספארי גם טיול של 8 ימים בקובה. היינו 4 ימים בהוואנה המרתקת ו-3 ימים בטרינידד היפה ועוד יום טיול מהוואנה לוויניאלס. קובה מדהימה, אנשים צבעוניים חברותיים ונעימים מוסיקה נהדרת וקוקטיילים משמחים.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )