West Highland Way- בסרטון, תמונות ומידע

סרטון טרק לצפייה, תמונות מהדרך ומידע על 7 ימים מהסלול המטויל והמפורסם ביותר ב- UK.

גם לסקוטלנד חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולSeptember 2019
משך הטיולשבוע
עונה מומלצתמאי-אוקטובר

הקדמה

את ה- West Highland Way הלכתי לבד עם מצלמה וחצובה, אך מאחר והוא השביל המטויל והמפורסם ביותר ב-UK, לא באמת הייתי לבד. השביל נגיש וקל יחסית להתמצאות ולכן לכול אורכו הרגשתי בטוחה בכול שעה לעצור לפתוח את החצובה, למקם את המצלמה ולצלם. הנוף היפה והעוצמתי, השקט ואני.
יחד עם זאת, צריך לדעת מתי לעצור לצלם, לעבור ממצב ON במצלמה למצב OFF, להוריד את העדשה מטה וליהנות מהטבע, משיחה עם מקומיים או מטיילים.

כול בוקר התעוררתי כדי לנסות לתפוס את הזריחה ובערב את השקיעה, למדתי עם הזמן שבשל תנאי מזג האוויר קשה מאוד לתפוס אותם. מזג האוויר השונה כל כך מישראל יצר עניין אך גם קושי. מידי פעם מטיילים עקפו אותי עם חיוך, חלקם עצרו לשיחה קצרה וחלקם אמרו מילה טובה. את רובם פגשתי שוב לאורך המסלול בדרך או במקום הלינה שהרי רובנו צעדנו את אותם המקטעים בחלוקה של אותם הזמנים.

את סיפור הדרך שלי בחרתי לשתף אתכם דרך עיני המצלמה. דרך מקטעי הוידאו ותמונות ה- landscape שצילמתי. את אלו ריכזתי בסרטון עיקרי אחד שמצורף בפרק סרטון הטרק מחולק ל-7 ימים. הוספתי בו מלל המתאר את חלוקת הימים שלי ונתונים נוספים שרלוונטיים.

הוספתי פרק כתוב נוסף של נקודות חשובות בתכנון הטרק שמצאתי אותם כיכולות לעזור בתכנון. לאחר שסיימתי את הטרק West Highland Way המשכתי למספר ימים לאי Isle Of Skye אתם מוזמנים למצוא את סיפור הדרך שלי באתר זה. אני ממליצה בחום להוסיף מספר ימים לטיול וליהנות ממקום זה.

אתם מוזמנים לכתוב ולשאול שאלות. צרפתי מטה קישורים נוספים. מקווה שתמצאו את כול אלו יחד מועילים לכם.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

סרטון הטרק מחולק ל-7 ימים

מטרת הסרטון היא לאפשר טעימה ראשונה מהליכה בנוף של צוקים ועמקים מרשימים (נקראים GLEN), מרחבים ירוקים ולעיתים חומים, יערות, נחלים ואגמים (לוכים). הוספתי מידע קצר בסרטון לפי חלוקה שביצעתי ל-7 ימים כדי לאפשר התחלת הבנה של המרחקים, הזמנים, הפרשי גבהים וכדומה.
השביל מאתגר באורך שלו- 154 ק"מ, ועם זאת לא קשה מידי מבחינת הפרשי הגבהים. אי אפשר שלא להבחין בסרטון במזג האוויר ההפכפך, זה חלק מסקוטלנד ובכול מזג אוויר שכזה ניסיתי למצוא את היופי שבו, ויש הרבה יופי. מוזמנים ללחוץ על הסרטון מטה ולהצטרף אלי לחוויה.

נקודות חשובות בתכנון הטרק

נעשתה עבודה יפה באתר זה של כותבים המפרטים את המסלול לפרטים, אני התייחסתי אליו בסרטון המצורף מעלה. אני כן ארצה להוסיף דגשים על מספר נקודות חשובות בעיניי בתכנון הטרק, מקווה שתמצאו אותם מועילים לכם:

1. מה מטרת הטרק שלכם? המטרות יכולות להיות שונות בין מטייל למטייל. האם המטרה שלכם היא לגמוע את המרחק המקסימלי בזמן הקצר ביותר? האם המטרה שלכם היא לעצור בדרך וליהנות מנקודות תצפית או לשכשך בנחלים? המטרה גם יכולה להיות מאוד פשוטה כמו לסיים את הטרק במצב בריאותי תקין או לפגוש וללמוד את התרבות המקומית. כול מטרה שתציבו לעצמכם, צריכה להיות מותאמת לאילוצים כגון המצב הגופני שלכם, הזמן העומד לרשותכם, תנאי השטח, מזג האוויר ולשותפים לדרך. אחרי שרשמתם והבנתם את כול אלו, אפשר לתכנן את חלוקת הימים לעיתים נכון גם ללכת רק חלק מהטרק ולא את כולו. המטרה שלי הייתה ללכת את הטרק לבד עם מצלמה וחצובה ולצלם. ההליכה שלי הייתה יחסית איטית ועצרתי לא מעט לצלם. כדי לעמוד במטרה שלי ובתכנון של 7 ימים, הייתי יוצאת לדרך מוקדם בבוקר (6-7 בבוקר) ומסיימת לקראת החשכה.

2. למד לפני הטרק, התעמק כול ערב לפני יום המחר והיה גמיש וערני לסביבה- אני ממליצה לקרוא, לשמוע וללמוד את הטרק ככול שניתן לפני. ככול שתלמדו מהניסיון של אחרים, יהיה לכם קל יותר להתמודד עם קשיים בדרך. כותבים באתר זה לדוגמא ציינו את האופציה של הקפצת הציוד ליעד הבא, זה נתון מצוין שאפשר להשתמש בו גם במהלך הטרק ולשלוח את הציוד גם אם התחלתם את הטרק עם התרמיל על הגב. יש המון עצות מצוינות שכותבים מציינים על ההתמודדות שלהם במהלך הטרק- המידע הזה שווה זהב.
במהלך הטרק מומלץ כול ערב להתעמק במסלול יום המחר. כך תוכלו לציין לעצמכם נקודות שצריך לעבור דרכם, להבין את כמות העליות והירידות הצפויות לכם ולבדוק את מזג האוויר לפי שעות של יום המחר באפליקציות או עם המקומיים.
מאוד חשוב להיות ערני וגמיש לקורה סביבך. בדקו מה מזג האוויר והבינו איך ניתן לשנות את התוכנית בהתאם, על תהיו נעולים על התוכנית שתכננתם מראש. דברו עם המקומיים ולמדו על המתרחש סביבכם. אני למדתי תוך כדי הליכה ומשיחה עם מטיילים שאחד הגשרים בדרך קרס בשל מזג האוויר ומצאנו דרך חלופה למעבר עם סירה. למדתי גם שבאחד הימים צפוי להיות מרתון על השביל, מה שאומר צפיפות והליכה יותר איטית.

3. ציוד- יש רשימות ציוד מצוינות לטרק, אני אגע בכמה שמומלץ להקפיד עליהם:
• נעליים מתאימות- לא כול נעל מתאימה לכול רגל, התאימו את הנעל למבנה הרגל שלכם ולתנאי מזג האוויר שאתם יוצאים אליהם. לא מומלץ להגיע עם נעליים שלא הלכתם איתם קודם. 2-3 גרביים מקצועיות. גרב אחת הכניסו לתיק אתו אתם צועדים כך שתוכלו להחליף בדרך. תדאגו ליבש את כול הגרבים והנעליים בעצירת הלילה. אני ממליצה להוסיף סנדלים כדי לשחרר את הרגל בערבים ולמקלחות.
• תרמיל- תרמיל מקצועי שהתאמתם מראש למבנה גופכם, יש תרמיל נפרד לבנים ולבנות. לאלו שמתכננים הליכה של הטרק עם תרמיל על הגב, אני ממליצה להיצמד לתרמיל בין 30-50 ליטר. אני מבינה את הרצון לתרמיל עם נפח גדול יותר, המשמעות היא משקל גדול יותר על הגב. אתם תרגישו כול צעד בטרק ומהר מאוד הטרק יהפוך לחוויה לא נעימה. קחו ציוד הכרחי בלבד. לאלו שמתכננים לשלוח ציוד בהקפצה- אני אמליץ תיק יום מקצועי של עד 20 ליטר להליכה. הוסיפו כיסוי נגד גשם לתיקים.
• מים- מלאו או רכשו מים במקום בו אתם לנים, אל תמלאו מהנחלים בדרך מאחר שעדרי הפרות והכבשים משתמשים בהם. בעונה היותר קרה, אני ממליצה לקחת תרמוס של חצי ליטר שתייה חמה (תה, קפה ואפילו מים חמים) שהכנתם בבוקר ובקבוק נוסף למים.
• תרסיס נגד מידג'ס – אלו הם היתושים של האזור. הצטיידו מראש באחת החנויות במילגאיי או בגלזגו בתרסיס וברשת לכובע בעיקר בעונה החמה.
• כסף- בדקו מראש כיצד ניתן לבצע את התשלום בגאסטהאוס, יש מקומות שמקבלים מזומן בלבד, קחו בחשבון שאין מקומות בדרך למשוך מכספומט.
• ביגוד- קחו ביגוד מינימלי בהתאם לעונה שאתם מגיעים. בכול מקרה חובה מעיל ומכנס עמיד לגשם. בחרו פרטי לבוש קלי משקל הניתנים להורדה או לבישה בקלות.

4. תיהנו: ואחרי כול הכתוב מעלה, אני מזכירה לכם את הצפייה בסרטון שהתחלתם אתו, בשבילי זו הייתה חוויה מדהימה של נופים, הליכה, שקט עמוק ומפגש עם אנשים חביבים ביותר: מקומיים ומטיילים מכל העולם. טרק הוא הרפתקה ואני מקווה שתצאו לטרק הזה ותהינו כמו שאני נהניתי ללכת אותו.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )