טיול 3 ימים באגואסטורטס

3 ימים בין בקתות הרים ואגמים

גם לספרד חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולSeptember 2014
משך הטיול3 ימים
עונה מומלצתאביב, קיץ, סתיו

רקע

פרק אגואסטורטס נמצא ברכס הפירנאים. יש לו שתי כניסות עיקריות בהן יש תחנות מידע - העיירה בוי והעיירה אספוט. העיירה המרכזית באיזור הפארק היא ויילה, והעיר הקרובה היא ליידה. התחלנו מאספוט וסיימנו בבוי.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

היום הראשון - מאספוט לרפוחיו אמיטגס

אפשר להתחיל את היום מאוחר יחסית, אין הרבה מאד הליכה. אנחנו התחלנו בשתיים והגענו לרפוחיו קצת אחרי שבע - אחרי שבדרך קטפנו את כל פירות היער, דבר שלקח לא מעט זמן, כי מצאנו גם המון פטל אדום, גם אוכמניות שחורות בשפע, גם תות יער מתוק! הלכנו בשביל יפה ביותר עמוס פרפרים כשעה וחצי עד אגם מאוריציו - אגם גדול ויפה מוקף הרים, שם אפשר לשבת ולנוח. לאחר מכן, בעליה מתונה הלכנו על השביל שמקיף את האגם, בדרך ראינו מפל וסטינו מעט כדי להגיע לתצפית - שווה לעשות את זה כי הנוף מלמעלה על האגם מאד יפה. לקראת ערב הגענו לרפוחיו אמיטגס שהוא רפוחיו מאד מפנק! לא אכלנו שם ארוחת ערב אך היא נראתה מפנקת. אפשר לקנות שם קנקן יין ולהעביר את הערב בנעימים. כמובן שיש מפגש מהנה עם מטיילים מכל העולם!

היום השני - מאמיטגס לרפוחיו קולומרס

קמנו בבוקר ואכלנו ארוחת בוקר שהכנו ברפוחיו ויצאנו לדרך! היום התחיל בעלייה ובהליכה קשה מעט על צלע ההר ולאחר כשעה וחצי הגענו לתצפית מדהימה שממנה רואים לא פחות מ-6 אגמים כחולים! ירדנו אליהם, ושחינו באחד מהם. כדאי לא למהר ולהתפנק על השקט והיופי. הולכים בין האגמים ומגיעים לאגם גדול עם סכר ענק - על הסכר נמצא הרפוחיו שלנו - קולומרס. יש לציין שזה יום מאד קצר - הם אומרים שזה 3 שעות הליכה, אנחנו החלטנו למרוח אותו ליום שלם, ולעשות פקלי קפה, לצייר ולקרוא. אפשר כמובן להמשיך הלאה לרפוחיו הבא.

רפוחיו קולומרס הוא רפוחיו פחות טוב מאמיטגס. ארוחת הערב שאכלנו שם הייתה דלה. כדאי להביא אתכם אוכל ולבשל שם כדי לא להתאכזב.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

היום השלישי - מקולומרס לבוי

היום האחרון והיפה לעיירת בוי לקח כ-5 שעות - גם הוא עבד בין אגמים יפים. היום התחיל בעלייה קשה מעט אך יפה ואחריה באה ירידה אל האגמים והעיירה. בדרך שתינו בירה ברפוחיו שעברנו - מומלץ ביותר!

טיפים

  • יש אוטובוס שנוסע פעמיים ביום בחודשים יולי אוגוסט וספטמבר סביב הפארק! יש להתעדכן בזמנים בויילה, אספוט ובוי. לכן לא חייבים לעשות טיול מעגלי. זה מאד זול - עד 11 יורו לסיבוב.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )