מערב סין- קשגאר והסביבה

אחת הערים הצבעוניות על דרך המשי בסין

גם לסין חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיול2016 M09

מידע כללי על קשגאר

התחנה הראשונה שלנו בסין אחרי קירגיסטן.
מרכז העניינים בה הוא העיר העתיקה.
יש שני הוסטלים שהיו נראים לנו נעימים- הם מופיעים בבוקינג (...pamir, קצת יותר נחמד...old town). **אנחנו היינו בספט' והיה מפוצץ בתיירים, והיה לנו קשה למצוא חדר פנוי. הצוות בגסטהאוס נחמד ומדבר אנגלית!
העיר העתיקה מלאה בסמטאות ציוריות, בסגנון ערבי. תלכו לאיבוד ותטיילו ברחובות היותר מרכזיים בין כל דוכני האוכל המגוונים והטעימים! חנויות כלי המתכת, המוזיקה והשטיחים.

שווקים ומקומות לראות בקשגאר

שוק לילה- נמצא ברחבה קטנה עם דוכנים מלאים בכל טוב.
שוק יום (גדול בראשון), קיים כל השבוע.
שוק הבהמות של ימי ראשון- מצפון לשוק יש קו 23 בצומת הראשונה שנוסע לעיר לכיוון מזרח ולשוק הגדול.
המסגד הגדול בעיר העתיקה- Id kah
נסיעה לאגם Kara kul- נפרט בפרק הבא.

אגם Kara Kul על גבול טג'יקיסטן ואפגניסטן

לקחנו קו 20 מהעיר העתיקה לתחנה המרכזית בקשגאר. האוטובוס לעיירת גבול טשקורגן יצא ב- 11:00 מלא בתיירים סינים לכיוון. הנהגי אוטובוס יודעים לעצור באגם, אך משלמים את כל הדרך (50 יואן). הנסיעה אורכת 6 שעות שמתוכן 4 שעות (כ70 קמ') הן על דרך משובשת וקשה (הסינים בונים שם כביש מטורף עם גשרים). עוברים כשעה לפני אגם קרקול, אגם יפייפה בנוף מדברי (שווה עצירה אולי בחזור?).
ירדנו באגם וישר ניגש אלינו מקומי מהכפר הקרוב לאגם שהציע לנו יורטה+ארוחת בוקר וערב ב-50 יואן לאחד.
האגם נמצא בין פסגות מושלגות וקרחונים (יושב למרגלות פסגה בגבוה 7500). אנחנו ישנו ביורטות ליד מבנה אבן שקרוב לכביש (המבנה הכי דרומי) אצל משפחה מקסימה. טיילנו קצת לאורך הטיול, ראינו יאקים וגמלים אדירים עם שתי דבשות. האגם מכיל מי שתייה שהמקומיים משתמשים בו.
ישנו בגובה 3700 וקר בלילה! בתוך היורטה מתחת לשמיכה היה ממש אחלה.
המשפחה של היורטות מציעה גם טיולי סוסים ואופנועים לקרחון קרוב בגובה 4500 בערך בעלות של 50 יואן להרכבה על האופנוע (סהכ 4 שעות). בדיעבד אולי היינו עושים עוד לילה ומטיילים באזור.
קמנו ב-6:30 לראות זריחה ואת ההשתקפות של ההרים באגם- יפייפה! בחזור לקשגאר תפסנו טרמפים, אחרי חצי שעה עצרה לנו משאית שלקחה אותנו כל הדרך (6 שעות). הדרך שוב הייתה מאוד קופצנית, אבל היה חוויה לנסוע בקבינה עם נהג סיני שלא דיבר מילה אנגלית.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

אנונימי ( להתחברות )

כותבים סיפורי דרך וזוכים!

הפרסים מתנת חברת לפידות המשווקת ציוד שטח מקצועי לעבודה בגובה, טיפוס, גלישה, חילוץ, מחנאות וריצה. תמצאו אצלהם ציוד מעולה של חברות מובילות כמו - Petzl, MSR, Therm-A-Rest ועוד...