טיולי יום מסביב לכפר שאשי- קיץ 2017

במחוז יונאן הסיני, למרגלות הרמה הטיבטית ועמקי הנהרות המקבילים, על הדרך בין העיר דאלי לליג'יאנג ושאנגרי-לה נמצאת אחת מהפנינות של האזור

גם לסין חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולJune 2017
משך הטיול3 ימים
עונה מומלצתאביב-סתיו

רקע, הגעה ולינה

הייתי בשאשי ביוני 2017, נעזרתי בסיפור הדרך של יניב אביר מ-2013 והלכתי למקדש שיבאו שאן ולשלוש הבריכות.
כמה עדכונים לכפר והאזור שממשיך להתפתח ולעבור שינויים בארבע השנים שעברו.
הגעה לשאשי: בנוסף למיניבוסים מג'יאן-שואן יש מיניבוס לתיירים שיוצא כמה פעמים ביום מדאלי ישירות לשאשי ובחזרה, מאחד הגסטהאוסים. שאלו בגסטהאוס בדאלי או בשאשי הם יידעו לכוון אתכם ולהזמין כרטיס לנסיעה. יקר קצת אבל לא בהרבה מנסיעה דרך ג'יאן שואן ומהיר יותר.
הכפר מתפתח מאוד, כיום גם הרחוב הראשי ואזור תחנת המיניבוסים נראה משופץ ומסוגנן, יש מסעדות מכל מיני סוגים, סופר גדול, פארם ובנק עם כספומט. הרחוב שיורד למטה לנהר ולכיכר המקדש מלא בחנויות מזכרות ועבודות יד תיירותיות, פאבים ובתי קפה מערביים. ועדיין- יחסית לעיירות התיירים כמו דאלי וליג'יאנג הכפר נעים, כפרי ולא עמוס מידי.
גסטהאוס HorsePen 46: עדיין מקום מקסים, נעים ועם צוות שנותן שירות מעולה באנגלית של הכוונה לטיולים באזור, ארוחות ערב משותפות והמלצות נוספות. המחירים עלו מ-2013, מיטה בחדר משותף עולה 35Y, חדר זוגי עם שירותים עולה 120Y וארוחת ערב משותפת 28Y.

השוק מתקיים ביום שישי, כדאי להיות בכפר ביום זה. בבוקר יש שוק חיות ברחבה ליד הנהר בו תמצאו ()אך כנראה לא תקנו) פרות, סוסים, עיזים וחזירים מכל סוג צבע ומין..
בצהריים הרחוב הראשי של הכפר וכמה רחבות מיוחדות ממלאות במאות דוכנים מכל כפרי הסביבה. זה באמת אחד השווקים הצבעוניים, שוקקים ומיוחדים בסין בעיקר ממש לא בשביל תיירים אלא מקומי ואמיתי לגמרי.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

טיול ל shibao shan

אל הטיול הזה יצאתי לבד בבוקר אפרפר ומעונן, מזג האוויר הזה לא עזב כל היום אבל גשם ממש ירד רק כשירדתי בחזרה לכפר. העליה לא כל כך קצרה וקלה כמו שתואר בסיפור הדרך אבל גם לא קשה מידי וכולה בשביל מדרגות מסודר וקל יחסית להתמצאות. אעבור על סיפור הדרך המפורט בשביל ניווט עצמי למקרה שאתם לא מצטרפים לטיול של הגסטהאוס
יציאה מהגסטהאוס לרחוב הראשי, כדאי להצטייד בקצת אוכל לדרך. יציאה ברגל מהכפר על הכביש הראשי (אפשר גם ללכת במקביל לכביש, ממזרח בשדות האורז אבל צריך לשים לב ליציאה הנכונה מערבה לכביש). לאחר כ15 דק' לאורך הכביש פנייה שמאלה אחרי הכפר שמשמאל לכביש שנקרא shaDengJing בדרך בטון שמצדדיה שדרות עצי מחטים (1) בקצה הדרך ממשיכים לתוך ערוץ הנחל ופוגשים שביל מסודר לאורך ערוץ זורם. השביל עובר על גשר קטן מעל הערוץ, עולה שמאלה עד מקדש קטן שחצוב באבן הורודה (2), ממנו פונים ימינה למדרגות שחוזרות לערוץ, ממשיכים עוד עם השביל שחוצה את הערוץ עוד כמה פעמים עד שרואים מקדש מוקף בגדר משמאל והשביל מתחיל לטפס במדרגות תלולות לעבר מקדש שנקרא RED TEMPLE עד כאן הליכה של כשעה (מהכביש הראשי).
מהמקדש העליה במדרגות ממשיכה ונהיית אף תלולה יותר ולקראת הסוף המדרגות ממש חצובות בתלילות בסלע. בסוף העליה יש נקודת נוף מדהימה על כל העמק, הליכה קצרה בהמשך השביל תוביל אתכם לפיצול (4)- קחו את השביל השמאלי שממשיך במדרגות עוד למעלה. קטע השביל הזה עובר בתוך היער, קצת סבוך ומוזנח אבל תמשיכו בשביל אי אפשר להתבלבל. לאחר כחצי שעה, בסוף העליה (זהו, מכאן יורדים!) תגיעו למבנה ולצידו תצפית לאתר המקדשים והמנזר שיבאו-שאן. (5) הכניסה לאתר עצמו בתשלום. הליכה בשביל הימני תוביל אתכם לחניית האתר, חנות מזכרות ומשרד כרטיסים (7). כשאתם מגיעים לחנייה הרחבה תראו מימינכם שלט גדול עם מפה והסבר בסינית ואנגלית, מאחוריו יוצא שביל שיורד ויוביל אתכם בחזרה למטה. השביל מקיף את השלוחה, נקודות נוף לעמק שאשי, הנהר ושדות האורז. תעברו מימין כמה פגודות קטנות למנוחה (אכן היה די מלוכלך מסביבן) לאחר כ-15 דק' תראו משמאל לשביל אבן גדולה שעליה חצובות כתובות וציורים (7). מכאן הליכה נוספת בשביל תוביל אתכם חזרה לפיצול השבילים ולמדרגות התלולת מטה. בנקודה זאת אפשר גם לרדת מהשביל, ללכת על השלוחה שיורדת לכיון פתח הערוץ אותו תראו מנקודה זאת (לכו לכיוון קו מתח גבוה שיורד על השלוחה לערוץ). הירידה לא בשביל מסודר, היא מקצרת את הירידה, אך תלכו בה רק עם בטוחים בהתמצאות ובהליכה כזאת. לקראת סוף הירידה השלוחה קצת תלולה והירידה בכמה מדרגות סלע עד לגשרון שמעל הערוץ. מהירידה חזרה באותה דרך לשאשי. כל הסיבוב לקח לי כ-4 שעות בהליכה מהירה יחסית. בהליכה נינוחה אני מעריך כ5-6 שעות.

טיול לשלוש הבריכות (tree hidden lakes)

טיול מעט ארוך יותר, העולה לרכס שממזרח לעמק בשבילים נסתרים בחורש ושיאו בהגעה לאוכף רחב ונסתר ובו שלושה אגמים קטנים וכמה בתים כפריים. קחו בחשבון יום שלם. לטיול הזה יצאנו שלושה במזג אוויר שמשי ונקי
תחילת המסלול בירידה לנהר- דרך השער המזרחי של שאשי. כמה עשרות מטרים מימין יש גשר שחוצה את הנהר. המשיכו ללכת מזרחה בין שדות האורז והטבק, תראו אמת מים על עמודים להשקיית השדות. אם תסתכלו על ההרים ממול, העלייה היא בערך לשני- שליש גובה מקו הרכס (800 מ' מהעמק). הדרך תקח אתכם לכפר שבגדת השנייה של העמק (כחצי שעה הליכה משאשי). פנו שמאלה בדרך בטון שעוברת לכל אורך הכפר, בדרך תעברו בית ספר מימין ובריכת מים קטנה משמאל. לאחר כ-20 הדרך מתעקלת ימינה לכיוון ההרים, ובעיקול נוסף של הדרך שמאלה לכפר, המדיכו ישר בשבילים לאורך הערוץ ובין טרסות חקלאיות. העליה נהיית תלולה אבל בשביל הלוך וברור. לאחר כחצי שעה תשמעו ואז תראו מימינכם אמת מים שיורדת מההר. השביל חוצה את התעלה וממשיך לעלות, חלקו נסתר וסבוך בחורש. אמת המים מקבילה משמאל אך נסתרת. אל תעזבו את השביל גם כשהוא הולך בתוואי ערוץ קטן ונהייה בוצי, בשלב מסויים השביל מתחיל בסדרת פיתולים ונגלה נוף יפה של העמק והההרים מסביב. לאחר כ-שעה של עליה (מחציית אמת המים) מגיעים לסוף העליה. פוגשים שוב באמת המים ומתחילים ללכת לאורכה ימינה, בשביל חצוב 'על קו גובה' ועל שפת המצוק. בשלב מסויים השביל והאמה מתעקלים שמאלה לתוך ערוץ תלול. לאחר כ-10 דקות השביל השביל פוגש את זרימת הערוץ, ממשיך לאורכו ולעיתים מתרחק ועולה לגדה השמאלית. עוד כ 15-20 דק' של הליכה מגיעים לאוכף רחב ולשפת הבריכה הראשונה. הבריכות האחרות נמצאות מימין- תבחינו בבית ומבני משק, אפשר להכנס מעניין ביותר וייתכן שבני המשפחה יזמינו אתכם לתה או ארוחה (בתשלום סמלי ככל הנראה, אנחנו הסתפקנו בתה..) בנוסף לעיזים ותרנגולות, המשפחה מחזיקה כוורות דבש מסביב לבית, מעניין ביותר- אפשר לראות את הרדייה המסורתית (בעזרת מקלות בוערים וכלי פלסטיק פשוטים).
הדרך חזרה: כשעומדים ליד הבית עם הגב לכיוון ממנו באתם תבחינו בעמודי טלפון ודרך עפר שיוצאת מהבית לכיוון. לכו לכיוון זה ותתחברו לאמת מים שיורדת לצד השני. הצמדו אליה, האמה מקיפה את השלוחה ויורדת בסופו של דבר לכיוון הכפרים למרגלות ההר מהם באתם. כשעה של ירידה. בשלב מסויים מתחברים לדרך רכב שיורדת עד הכפר, חציית הכפר למטה דרך סמטאות ומדרגות. משם חזרה לשאשי באותה דרך החוצה את העמק.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )