נחל נריה ונחל מורן

מסלול מעגלי בנחלים יפים בגליל העליון, לשיפולי הר מירון

תאריך הטיולAugust 2012
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתסתו ואביב

איך מגיעים?

המסלול מתחיל סמוך לכניסה של בי"ס שדה הר מירון. איך מגיעים? מצומת מירון נוסעים צפונה על כביש מס' 89 (לכיוון גוש חלב). בכניסה לגוש חלב פונים שמאלה וממשיכים בכביש 89 לכיוון סאסא. ממשיכים כל הזמן ישר בכביש, חולפים על פני צומת חירם ועל פני היישוב סאסא (מימין), ולאחר כ- 2 ק"מ פונים שמאלה על פי השילוט להר מירון. נוסעים ק"מ נוסף עד לשער הכניסה של בי"ס שדה הר מירון.
באופן כללי, קיימות שתי אופציות למסלול המעגלי של הנחלים נריה ומורן (6.5 ק"מ)- אנחנו ירדנו בנחל נריה ועלינו בערוץ של נחל מורן, אבל כמובן שאפשר גם להיפך. את המכונית השארנו ברחבת הכניסה של בי"ס הר מירון (מחוץ לשער הירוק), והתקדמנו 200 מ' דרומה (עם המשך הכביש) עד לתחילת המסלול של נחל נריה מחניון חרבת חממה, בסימון שבילים אדום.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

נחל נריה (3 ק"מ)

את המסלול התחלנו כאמור בהליכה במקביל לנחל נריה, בשביל המסומן בצבע אדום, שעובר בחורש ים תיכוני יפייפה. ההליכה ברובה מוצלת ונעימה, ותוואי השביל ברור מאד ונוח. אלו שיגיעו הנה בעונת האביב צפויים ליהנות ממרבדי פריחה נהדרים. כעבור שעה וחצי של הליכה (בערך) הנחל "נפתח" ולפנינו ייחשפו הבוסתנים של הכפר הסמוך חורפיש. נמשיך עם השביל בין עצי זית, רימונים, אגוזי מלך ותאנים - עד למפגש עם נחל מורן (פיצול שבילים אדום ירוק).

נחל מורן (3.5 ק"מ)

נפנה בסימון הירוק לכיוון צפון-מזרח (ימינה!) במעלה נחל מורן. רוב ההליכה בערוץ זה גם כן עוברת בחורש ים תיכוני צפוף (לעיתים השביל צר מאד), אולם הסביבה שונה לגמרי מזו שהלכנו בה קודם לכן, בנחל נריה. השביל מטפס במדרגות סלע יפייפיות, עולה ומתפתל בין מפלים קטנים ואלו שיגיעו בימי החורף צפויים לגלות גבי מים יפים בערוץ הנחל.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

עינות נריה בנחל מורן

כעבור 2.5 ק"מ של הליכה בנחל מורן (ועלייה קלה) נגיע לעינות נריה. המעיינות ממלאים שתי בריכות מים מרעננות ויפות - מקום נהדר לארוחת צהריים. הראשונה, הבריכה הגדולה, נמצאת ממש על הדרך (לא תפספסו אותה). השנייה, קטנה יותר, נמצאת מעט בהמשך למרגלות המצוק - מעט מימין לדרך המסומנת.
מכאן נותר לנו רק לטפס בשביל עוד ק"מ אחד לעבר בי"ס שדה הר מירון, שם השארנו את המכונית. בסוף העלייה מחכה לנו, בשנית, תצפית מיוחדת ויפה על הר מירון.

טיפים

  • יש להצטייד במפת סימון שבילים מס' 2 - הגליל העליון.
  • בחורף צפויה סכנת החלקה, לא כדאי לטייל בנחל אחריי ימים גשומים...

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )