בין הרי חתירה לבקעת צין

נחל חצץ, נחל דרוך, נחל זקוף ונחל תלול - נחלים קטנים מיוחדים ויפים מאוד

תאריך הטיולAugust 2012
משך הטיוליומיים
עונה מומלצתחורף,סתיו ואביב

הגעה לתחילת המסלול

בצומת חלוקים שליד שדה בוקר פונים לכביש מס' 204 לכיוון ירוחם. לאחר כ-4 קילומטר (קצת לפני הקילומטר ה-138 ) פונים ימינה לסימון שבילים שחור ושילוט לנחל חצץ ובורות חצץ. זו היא נקודת תחילת המסלול. במקום ישנו גם חניון לילה שבו ניתן לישון ערב תחילת הטיול.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום א' - נחל חצץ, בורות חצץ, נחל דרוך ופרסה (כ-13 ק"מ)

היום מתחיל על שביל גיפים שחור, לאחר כ-2.5 ק"מ מגיעים לפיצול השביל השחור עם שביל אדום. השביל השחור הופך לדרך להולכי רגל ובו אנו ממשיכים.
בשלב זה הדרך יוצאת מנחל חצץ באחד מהיובלים שלו.
כקילומטר אחרי הפיצול מגיעים לנקודת ענין- סדקים (מופיעה במפת סימון שבילים מס' 15).
כ-2 ק"מ אחרי הסדקים השביל השחור נכנס לנחל דרוך. מכאן ההליכה הינה בתוך הנחל עד שנשפכים איתו לנחל צין. בדרך עוברים בפרסה היפה והמפורסמת של נחל דרוך, לא תפספסו אותה. (הפרסה היא נק' עצירה מומלצת לארוחת צהריים).
כ-3 קמ' אחרי הפרסה אנו מגיעים לפיצול שבילים שחור ואדום, מפגש נחלים דרוך וצין. אנו ממשיכים בשחור עד פיצול שחור- כחול, שם אנו פונים לסימון שבילים כחול לכיוון חניון הלילה שנמצא במפגש של השביל הכחול עם שביל ג'יפים ירוק. (החניון מסומן במפה).
הגענו לחניון הלילה, נבשל ארוחת ערב ונלך לישון תחת כיפת השמיים.

יום ב' - נחל תלול ונחל זקוף (כ-17 ק"מ)

השקמנו קום, היום הוא יום ארוך יותר מאתמול, אך מכיוון שאנו עוד חוזרים לחניון הלילה אנו יכולים להשאיר בו חפצים מיותרים וכבדים כמו אוהל שק"ש וכו', כך התיקים שלנו יהיו קלים יותר. (כמובן שאין שמירת חפצים בחניון מי שמעונין לקחת את הסיכון יחביא את הציוד, ומי שלא יצטרך לסחוב-לא נורא).
מחניון הלילה חוזרים על עקבותינו מאתמול והולכים בשביל המסומן כחול עד פיצול עם שביל שחור. שם פונים לשחור והולכים בו כ-2 ק"מ עד פיצול עם שביל אדום.
ממשיכים בשביל האדום (משולב עם שביל ישראל) כ-3 ק"מ עד פיצול עם שביל כחול.
עוברים לשביל הכחול והולכים בו - השביל מתפס בנחל "תלול", כשתיהיו שם תבינו למה זהו שמו... אכן עליה מיוחדת במינה שבסופה נק' צל מעולה לארוחת בוהוריים.
לאחר העליה מגיעים למקטע יפיפה עשיר במאובנים. צבעו של השביל משתנה לאדום והוא יורד לנחל זקוף (ששמו גם לא יעכזב אותכם) עד לפיצול האדום- כחול שכבר הינו בו היום.
מכאן אנו חוזרים על עקבותינו לחניון הלילה- בשביל האדום עד פיצול עם שביל שחור ומשם בשחור עד פיצול עם שביל כחול שכבר מוכר לנו ומוביל אותנו לחניון.
חזרנו אל חניון הלילה מכאן יש לנו מספר אפשרויות-
1) ללכת ברגל עוד כ-6 קילומטר עד למדרשת בן גוריון. ההליכה היא על דרך ג'יפים ירוקה שצמודה לחניון הלילה לכיוון צפון מערב, הסימון של הדרך משתנה לשחור ועולה עד המדרשה. אפשרות משביזה קלות.
2) לארגן לנו "הקפצה" ,כלומר חבר עם ג'יפ או אפילו בתשלום, שתאסוף אותנו מחניון הלילה. (במדרשת בן גוריון לא חסרים ג'פאים שעושים הקפצות כאלו, כמובן בתשלום).
3) לישון עוד לילה בחניון ולמחרת להמשיך ולטייל באזור (לא חסר לאן לטייל, ומומלץ אפילו לעלות לחוד עקב בזריחה, אך כנראה שיחסרו לכם מים).
מה שתבחרו מעולה רק תקפידו לתכנן כראוי מבחינת שעות אור, מים וכמובן כוח!

טיול מהנה :)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

טיפים

  • יש להצטייד במספיק מים -ליומים הליכה ולבישולים (או לדאוג להטמנה בחנין הלילה מראש)
  • חלק מהמסלול בעיקר היום השני צמוד לשביל ישראל, אל תתנו לסימון לבלבל אותכם הוא בנוסף לסימונים שמתוארים בסיפור. בנוסף אל תופתעו אם תפגשו "שביליסטים" בחניון הלילה או במסלול.
  • לא מומלץ להשאיר את הרכב בחניון הלילה, יש פריצות בסביבה
  • מומלץ מאוד להצטייד במפת סימון שבילים מס' 15. הסיפור אומנם מדייק אבל יש הרבה דרכים וצבעים ומפה יכולה לעזור.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )