מזרח הר הנגב-הר ארדון, הר יהב, הר נקרות והר בדד

טיול מדהים בנופיו של מזרח הר הנגב. שלושה ימים בלי (כמעט) שבילים מסומנים. לאורך כל הטיול השתמשנו במפת סימון שבילים מס' 17

לא יוצאים לטיול בלי מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיול2011 M09
משך הטיול3 ימים
עונה מומלצתסתיו/חורף/אביב

היום הראשון

יום ראשון: את הרכבים אפשר להחנות בחניון בארות המאויש כל הזמן. תחילת מסלול על השביל הכחול היוצא מחניון יום סהרונים ועולה אל פסגת הר ארדון (נ.ג 722) משם יש תצפית מדהימה על המכתש. ההמשך בירידה מהסימון והליכה בתוואי של נחל קמאי עד למפל הגדול, עוקפים את המפל וממשיכים לתוך חלקו המזרחי של המכתש. עוברים במפער קמאי וממשיכים בחלקו התחתון עד שמגיעים למפל שנמצא מעל החניון, משם מתחברים לשביל ישראל ויורדים אל נחל נקרות ואל חניון הלילה הראשון. במקום ישנה הטמנה מסודרת של מים, אם זאת לא תמיד ניתן לסמוך עליה, אנחנו הטמנו לעצמנו מים אוכל ועצים לשני הלילות.

סה"כ ק"מ: 18.

היום השני

יום שני: עולים להר יהב לא דרך שביל ישראל אלא דרך מדרגות של בסיס צבאי נטוש.
משם ממשיכים עם מורד הערוץ שנוח לכם אל נחל צבירה וממנו עולים עד למעוק היפיפה שמסומן במפה, לאחר המעוק עולים עוד מעט בתוואי הנחל (אם יש מספיק זמן וכוח אפשר לעלות להר דרגה) ומשם חותכים דרך אחד השבילים עיזים לחניון לילה הר משא, מומלץ ביותר לעלות לתצפית שקיעה בהר משא. (חניון דיי מבודד, לא לבנות על ג'יפאים למים או לקיחת זבל).

סה"כ ק"מ: 15.

היום השלישי

יום שלישי ואחרון: מתחילים בעלייה קלה להר נקרות הבולט בכיפה כהה על מול שאר סלעי המדבר הבהירים יותר. ירידה דרך מרעול ברור ביותר אל עבר נחל נקרות הרחב ומשם אל עבר המעוק של נחל מעוק (הליכה קצרה של הלוך וחזור ממולץ בחום).
משם עולים דרך אחת השלוחות היותר מתונות (בחירה שלכם) אל עבר נ.ג 480 של הר בדד ולקינוח הליכה על ה"סכין" של הר בדד אל נ.ג 485.
יורדים מהר בדד באחת השלוחות הצפון מערביות ומתחילים לחתוך על עבר דרך הבשמים ההיסטורית (מרעול ברור המסומן במפה ונמצא מעל נחל נקרות) והולכים איתה עד למפער נקרות ונכנסים חזרה למכתש רמון.
הליכה רגועה בלי לחץ עד לחניון בארות ולרכבים.
יום ארוך, מומלץ לצאת מוקדם.

סה"כ ק"מ:22.

טיפים

  • מומלץ לארגן הטמנות מראש
  • לשיב לב לעונות השנה (חורף/סתיו יש פחות שעות אור)
  • לינה מומלצת רק בחניונים מאושרים
  • לא להשאיר רכבים בחיונים בלי השגחה- חבל עליהם
  • הליכה בשבילים לא מסומנים מיועדת למי שיודע לנווט טוב ולהתמצא בשטח עם מפה. אל תקחו את הסיכון אם אתם לא מספיק מנוסים.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

אנונימי ( להתחברות )