נופש בעקבה

שלושה ימים של צלילות וסטלבט

גם לירדן חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיול2013 M10
משך הטיול3 ימים
עונה מומלצתכל השנה

ארגונים והגעה

אז אנחנו בדקנו מראש מה בדיוק צריך לסגור לקראת ההגעה לעקבה, אלא שעשינו זאת באוטובוס בדרך לאילת. מזל שנסענו לא בעונה, אז לא היו חסרות מיטות פנויות. אז מסתבר שיש חוק ירדני שאוסר על מטיילים ישראלים להסתובב בירדן ללא מדריך, ומעל מספר מסוים של אנשים צריך גם שוטר. הפתרון - מתקשרים לאחד מסוכני הנסיעות, סולימאן לדוגמא (00-962-77743-9687), ומבקשים שידאג למישהו שרק יעביר אתכם את הגבול. הסטנדרט הוא 10 דינר לאדם, ואפשר לבקש את זה אם הוא דורש יותר. בכל מקרה את תחסכו בזה כי ללא מדריך בגבול עלולים להחזיר אתכם חזרה לארץ. כמו כן סולימאן ידאג לכם למונית מהמעבר גבול לבית מלון תמורת 10-15 דינר. אנחנו נעזרנו בו גם לנסיעות מחוץ לעיר. אמנם המחירים שלו היו יקרים מדי לטעמי, אבל הוא איש מקסים ואמין ועובד עם אנשים נחמדים מאוד. טוב שיהיה לכם אחד כזה שמור בפלאפון (אם לא סולימאן אז אפשר למצוא עוד הרבה המלצות ברשת) כך שכל בעיה או צורך שצץ, יש על מי לסמוך שיעזור לכם. שימו לב, יש אנשים שלא כדאי לסמוך עליהם. מהניסיון שלי, עדיף להסתמך על המלצות ברשת מאשר אנשי הקבלה במלון. במעבר גבול משלמים בצד הישראלי כ-150 ש"ח כל אחד ובצד הירדני האמת אני לא זוכר. אם לא עמוס שם המעבר די חלק.

Bedouin Moon Village

ביקשנו מנהג המונית שיעשה לנו סיבוב בעיר וכך היה. בסוך הנסיעה הוא הוריד אותנו בקצה הדרומי של העיר מול Bedouin Moon Village. לא תיאמנו איתם מראש, אך בהחלט מומלץ לעשות זאת כשמטיילים בעונה. המלון חמוד חמוד חמוד. מעוצב בסגנון כפרי כזה עם חדרים קטנים מפוזרים, ופינות ישיבה בסגנון בדואי מול הבריכה. בר, קפה ושש-בש זמינים בכל שעות היום. חדר של שלוש מיטות עלה לנו 12 דינר ללילה, ושוב, אני מניח שבקיץ המחירים יותר גבוהים. המלון (לא בטוח אם אפשר לקרוא לזה מלון) מציע באותו מחיר גם ארוחת בוקר סמלית. אנשי הצוות נחמדים, אדיבים וידאגו לכל מה שתצטרכו. ממש נעים לשהות שם. שקט, נקי ומסודר. בשביל לנסוע לעיר מהמלון אין צורך להזמין מונית ספיישל, יש מונית שירות שעוברת בכביש למטה כל כמה זמן, תבררו בקבלה.

צלילות

במלון יש גם מועדון צלילה. המדריכים הם אנשי הצוות במלון באופן חשוד. הם יודעים מה הם עושים, אבל תבדקו את הציוד שלכם בעצמכם טוב טוב לפני היציאה. אנחנו אספנו ציוד פעם אחת וביקשנו שישמרו לנו אותו לכל הצלילות. באזור יש שלושה אתרי צלילה מרכזיים:
1) הטנק, בעומק של כ-10 מטר, מתאים לצוללים מתחילים.
2) ספינה טרופה באורך של כ-50 מטר אולי יותר. יפה מאוד עם תורן שמור וכיס אויר שאפשר להוריד בו את המסיכה. החלק התחתון שלה בסביבות 25-30 מטר, אבל אין צורך להגיע עד לשם.
3) The Japanese garden - שטח גדול יחסית, מתחיל בחוף ומתאים לשנורקלים, ובעומק מגיע גם מתחת ל-30 מטר. אפשר לצלול שם כמה פעמים ועדין לגלות פינות חדשות, מומלץ בבוקר לפני שהסירות מסתובבות שם. הצבעים די מרשימים וניתן לפגוש הרבה דגים ויצורים אחרים. אנחנו נתקלנו בצבת ים חמודה ואמיצה שרקדה איתנו קצת מתחת למים.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

אנונימי ( להתחברות )