טרק בבולגריה - הרי הרילה שבעת האגמים

יצאנו משפחה של אבא ושלושה ילדים לחמישה ימים בבולגריה שבתוכם יומיים וחצי הטרק ויומיים וחצי בערים.

גם לבולגריה חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיול2018 M08
משך הטיול5 ימים
עונה מומלצתאוגוסט

יום ראשון

נחתנו בסופיה בשבע בבוקר ולאחר סיבוב קצר הבנו שאין הרבה מה לעשות בבוקר כשהכל סגור כי גם היה יום ראשון וגם היה ממש מוקדם בבוקר אז יצאנו לספרבה וניה.
הלכנו ברגל לתחנה המרכזית ונסענו עם רכבת לספרבה וניה, לקח לנו שעתיים להגיע.
ירדנו בתחנה קרובה לוילה שישנו בה.
וילה גרדניה - וילה מדהימה עם מארחים מקסימים -מומלצת מאוד מאוד!
הלכנו לבריכה הקרובה ולסופר הקרוב להצטייד בדברים לטרק .

יום שני

יצאנו מספרבה וניה בשבע בבוקר (המארח רצה לעשות לנו מונית לשם אבל בגלל שלא הבנו אותו כבר הזמנו את ריקו-הנהג מונית היחיד מספרבה וניה) הוא לקח אותנו לאיפה שמתחיל הרכבל לעלות לטרק. הרכבל התחיל רק ב12:30 אז במקום הרכבל יש שם ג׳יפים שמעלים אותך עד קרוב לרילסקי עזרה שמשם מתחיל הטרק. לקחנו ג׳יפ ועלינו עוד חצי שעה עד לרילסקי עזרה.
עשינו את המסלול של שבעת האגמים שהיה מדהים ביופיו והלכנו לפי המפה שקנינו איפה שמתחיל הרכבל עד לאיוון ווזוב. כדאי לשים לב לשבילים כי הם לא הכי ברורים ואפשר לפספס אותם בקלות והבולגרים לא מבינים מילה בעברית אז קשה להיעזר בהם. הלכנו עד בקתת איוון ווזוב, שאותה הזמנו מראש וזה ממש כדאי כי בתקופה שלנו היו הרבה אנשים והיה מלא די מהר. הגענו בסביבות 16:00.
הבקתה של איוון ווזוב ברמה די נמוכה. המיטות מתפרקות אין חשמל ואין אור בחדרים הקטנים שמביאים לך .כשהגענו המארחת התנפלה עלינו ללא שום סיבה ולמרות שניסינו להרגיע אותה היא פשוט המשיכה לצעוק עלינו. חוץ מזה המיקום שלהם טוב ויש שם סוסים ונוף מרהיב.

יום שלישי

יצאנו מאיוון ווזוב בשמונה וחצי עד לבקתת מליוביצה , ביום הזה כבר הלכנו בקצב טוב יותר, התרגלנו לתיקים והורדנו כובד מיותר.
הנוף במסלול הזה היה מדהים והוא מגיע לשיאו בפיק הגבוה של מליוביצה בגובה 2726 מטר לאחר מכן יש ירידה ענקית עד הבקתה . במהלך הירידה ירד עלינו מבול שהקשה על המסלול אבל בסופו של דבר הגענו לבקתה בסביבות ארבע/חמש. הבקתה הייתה טובה יותר , יש אוכל לקנות יש שירותים ומקלחות משותפות וגם שם עדיף לעשות בוקינג לפני.

יום רביעי

אנחנו תיכננו ביום הזה ללכת למנזר רילה אבל בגלל שאבא שלנו נקע את הרגל ביום שלישי החלטנו לחזור לסופיה מה שהיה ממש טוב כי ההליכה למנזר היא פשוט לעלות את כל הירידה המטורפת שירדנו יום קודם לכן ולרדת הרבה עד המנזר .
הלכנו שעה במסלול ממש נחמד עד לכפר הקרוב ומשם לקחנו מונית עד לערייה הקרובה (אני חושבת קוטבתה אבל לא בטוחה) שמשם היה אוטובוס לסופיה. שם הלכנו למלון מטרופוליטן הוטל שהיה ממש יפה אבל היה לנו די מבאס שהוא היה רחוק ממרכז העיר והיה צריך מונית כל פעם שרצינו ללכת למרכז העיר. וגם כשהבאנו להם כביסה הם רצו עליה 200 לב(!!!!!)
הסתובבנו בויטושה שזה מדרחוב מקסים. ובקניון שקרוב למלון שממש לא מומלץ. יקר ובלי כלום.

יום חמישי

הסתובבנו בסופיה , אכלנו במסעדת ירושלים הכשרה (אוכל טעים אבל יקר), הלכנו לבית כנסת הספרדי, הסתובבנו שוב בויטושה , היינו גם בשוק הנשים שלא מומלץ להגיע אליו. יש בו בעיקר פירות וירקות וכייסים. נסענו לקניון פרדייז-קניון ענק ויחסית זול (מומלץ) ונסענו לשדה התעופה.

טיפים

  • לא לסחוב הרבה דברים, יש הרבה עליות והכל מורגש .
  • לשים לב למסלולים . לקמ , לשבילים.
  • לא להאמין לתחזיות מזג האוויר
  • תשתמשו במאפס מי -אפליקציה מעולה ויעילה .

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

אנונימי ( להתחברות )