טרק של 3 ימים ב-Lost Creek Wilderness

מסלול בשמורה יפה ופופולרית בחודשי הקיץ המוקדמים כשהטרקים בהרים הגבוהים עדיין לא תמיד עבירים.

תאריך הטיולJune 2017
משך הטיול3 ימים
עונה מומלצתאפשר לטייל בשמורה בד״כ כבר מחודש מאי, תלוי בכמויות השלג שירדו בחורף.

רקע

Lost creek היא שמורה שנמצאת כ-3 שעות נסיעה מדר׳-מע׳ לדנבר.
אנחנו קיבלנו המלצות על השמורה ממקורות רבים באינטרנט כמקום מעולה לטרקים בתחילת יוני, כאשר הרוב המוחלט של השבילים הגבוהים עדיין מושלג מדי.
שני המסלולים הפופולריים בשמורה מתחילים מ-Goose Creek T.H, הראשון נקרא הלופ הקטן והוא באורך של כ-22 מייל והשני נקרא הלופ הגדול, באורך של כ-37 מייל.

אנחנו עשינו סוג של שילוב בין שני הטרקים. הלופ הקטן ועוד תוספת של יום הליכה שהוא חלק מהלופ הגדול ונחשב ל-Highlight של השמורה.
הקילומטרז׳ יוצא כמעט זהה לזה של הלופ הגדול אבל היתרון הוא שאת היום השני עושים עם תיקים קטנים ושחוסכים הליכה ארוכה יחסית בתוך היער.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

דרכי הגעה והכנה

כאמור, הטרק מתחיל מנק׳ שנקראת Goose creek T.H. ניווט בGoogle map עובד מצוין.

פרמיט - אין צורך להזמין מראש, פשוט ממלאים בתחילת המסלול טופס, שמים בתיבה חלק ואת החלק השני לוקחים אתכם למקרה שיבדקו (בשום טיול בארה״ב לא בדקו אותנו).

מקומות לינה -
לאורך המסלול פזורות נק׳ לינה שאנשים קודמים יצרו (בד״כ יש טבעת אבנים למדורה), נק׳ כזאת נקראת Designated Area ולפי החוק של השמורה, מותר לישון רק בהן.

חיות -
בשמורה אמורים להסתובב כמה דובים שחורים וחיות כגון רקונים שיכולות להיות מעוניינות באוכל שלכם. מומלץ להשתמש בקופסא/שקית נגד דובים (אטומה לריחות וחזקה כך ששום חיה לא יכולה לפתוח אותה) ולא להשאיר בכלל אוכל באוהל.

היום הראשון

זהו יום ארוך יחסית שכולו בעליה מתונה. העלייה מסתיימת בסוג של ״פאס״ בו יש מקום שאפשר לישון (אנחנו ישנו שם).
רוב היום הוא הליכה בתוך היער ומדי פעם נגלה הנוף שמסביב. אנחנו קצת השתעממנו באיזשהו שלב מהיער אבל לקראת סוף היום הנופים מתחילים להתגלות ולהחזיר תמורה לטיפוס הרב.
השביל ברור לאורך כל הדרך וצריך לשים לב שפונים ימינה אחרי כ-7 ק״מ (קיים שלט).
בנק׳ הכי גבוהה יש ריכוז בולדרים ענקיים של סלע גרניט, מומלץ מאוד לטפס עליהם ולראות את הנוף המדהים על חלק גדול מהשמורה שלא מצליחים לראות מבעד לעצים. מקום מושלם לשקיעה/זריחה!

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

היום השני

זהו היום היפה ביותר לדעתנו וגם הוא די ארוך אך מכיוון שעשינו אותו כמסלול הלוך-חזור, סחבנו תיקים קטנים מה שהפך את זה ללא כל כך נורא.
את הבוקר התחלנו בירידה של כ-200 מ׳ עד לוואדי, פניה ימינה בצומת שבילים וטיפוס קל עד לצומת שבילים נוספת שבה מתפצלים המטיילים שעושים את הלופ הגדול מאלה שעושים את הלופ הקטן.
אנחנו השארנו את התיקים הגדולים מתחת לאחד העצים בסמוך לצומת ולקחנו תיקים קטנים לטיול יומי הלוך-חזור עד ל-Bison Peak. חשוב! להשאיר את האוכל מחוץ לתיקים ובתוך קופסא אטומה כדי ששום חיה לא תכרסם לכם את התיק.
זהו טיול של כ-15 ק״מ סה״כ עם הרבה עליה וירידה אבל הנופים לא מאכזבים, במיוחד באזור Bison peak, שם בילינו כשעה בטיול בין סלעי הגרניט המיוחדים.
את הלילה העברנו ממש בסמוך לצומת השבילים, איפה שהשארנו את התיקים הגדולים.

היום השלישי

את היום הזה היינו בדיעבד מפצלים ל-2. מבלי לשים לב בתכנון אורך השביל הוא כ-23 ק״מ ויש המון! ״תפירות״ של גבהים.
למרות שחלק לא מבוטל מהיום עובר ביער, המסלול מפתיע ביופיו ולאורכו מבצבצים מדי פעם מתוך היער סלעי גרניט ענקיים וחלק גדול מהשביל עובר בסמוך לנחל עם פינות מעולות לשכשוך בימים חמים.
השביל מסתיים בנק׳ ההתחלה של הטרק.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )