טרק הלנגטנג, גוסייקונדה והלמבו

דורון 14/12/13

תאור אינפורמטיבי של טרק הלנגטנג, גוסייקונדה והלמבו

מטיילים
מידע כללי
תאריך הטיול

אוקטובר 2013

משך הטיול

9 ימים

עונה מומלצת

אמצע מרץ עד אמצע מאי ואמצע ספטמבר עד אמצע נובמבר

  • {{ feature.properties.description ? feature.properties.description : 'נתיב' }}

טרק הלנגטנג, גוסייקונדה והלמבו

להלן תאור הטרק לנגטנג, גוסייקונדה והלמבו . הטרק אמור לקחת 13 ימים לפי הפרוט הבא :

Day 01 : Drive from Kathmandu to Syabrubesi(1610m) by Bus. 7 hours driving.
Day 02 : Trek from Syabrubesi to Lama hotel (2480 m.) Walking 5:30 hours.
Day 03 : Trek from Lama Hotel to Langtang village (3541 m.) Walking 5 hours.
Day 04 : Trek from Langtang village to Kyangjin Gompa (3830 m.) Walking 2:30 hours.
Day 05 : Hiking upto Chorkari ri(5050m) and back to Kyangjn Gompa. Walking 5:30 hours.
Day 06 : Trek down to Lama hotel (2480 m.) Walking 6 hours.
Day 07 : Trek from Lama hotel to Thulo Syabru (2200 m.) Walking 5:30 hours.
Day 08 : Trek from Thulo Syabru to Sing Gompa (3580 m.) Walking 5 hours.
Day 09 : Trek from Sing Gompa to Gosainkunda (4381 m.). Walking 5:30 hours.
Day 10 : Cross over the Lauribina pass (4600 m.) descend to Ghopte (3420 m.) Walking 6:30 hours.
Day 11 : Trek from Ghopte to Kutumsang(2540m) Walking 5:30 hours.
Day 12 : Trek from Kutumsang to Chisopani (2110m) Walking 6 hours.
Day 13 : Trek from Chisopani to Sundari jal and drive by car to Kathmandu for half an hour. Walking 4 hours and driving for half an hour

זה מסלול הגיוני מאוד בקצב הליכה נורמאלי .

אני עשיתי את המסלול ב- 9 ימים . יצאתי לטרק הזה ישר אחרי שגמרתי את טרק ה-Everst Base Camp כולל הליכה מ- Jiri והייתי בכושר טוב . בנוסף, רציתי לחסוך ימים כדי להספיק לעשות רפטינג לפני החזרה לארץ . הצלחתי לחסוך מספיק ימים כדי להספיק את הרפטינג של השלושה ימים, אבל הרפטיג התבטל בגלל מזג אויר גשום וקר שהיה במשך כ- 4 ימים בכל נפאל בדיוק בזמן הזה .

למי שאין 13 ימים ורוצה לעשות את הטרק מהר (ולא להסתפק בחלק מהטרק, ז"א לעשות רק את הלנגטנג או רק את טרק האגמים), להלן פרוט המסלול .
אני טיילתי לבד, ללא פורטר . אין בעיה למצוא את הדרכים . כמעט תמיד יש את מי לשאול על כיוון ההליכה, והדרך ברורה ברובה .
אפשר לעצור בכפרים לכל אורך הדרך ולהאריך (או לקצר) את הטרק כל אחד לפי הכושר הגופני וקצב ההליכה המתאים לו .

יום 1

נסיעה מקטמנדו לכפר Shyapru . נסיעה של כ- 8 שעות בכביש צר ומשובש ברובו .

יום 2

הליכה מ- Shyapru (1,610 מטר) לכפר Langtang (3,541 מטר) . זו עליה ארוכה וקשה של כ- 1,900 מטר ביום אחד .

יום 3

הליכה מ- Langtang לכפר Kyanjing Gomba (3,830 מטר) . הליכה לא קשה של כשעתיים . השארתי את התיק הגדול בגסט האוס ועליתי להר Kyanjing Ri . יש את הפסגה הנמוכה שרואים מהכפר, אבל כדאי מאוד לעלות גם לפסגה היותר גבוהה, שאותה לא רואים מהכפר . הליכה של עוד כחצי שעה לכל כיוון .

יום 4

עליה לפסגת הר ה- Cherko Ri (כ- 5,000 מטר) . העליה להר תלולה ודי קשה, אבל הנוף מהפסגה יפה מאוד ושווה את המאמץ .

יום 5

הליכה מ- Kyanjing Gomba לכפר Tulo Syabru . יום הליכה די ארוך וקשה, מפני שיורדים מ- Kyanjing Gomba בגובה 3,830 מטר עד ל- Poiro שבגובה כ- 1,670 מטר, ירידה של כ- 2,150 מטר ואז עולים ל- Thulo Syabru שבגובה 2,210 מטר . מ- Poiro יורדים עוד קצת כ- 15 דקות הליכה עד שמגיעים לפניה שמאלה ומתחילים לטפס בשביל תלול דרך הסבך של היער עד לבית תה של משפחה שגרה בבדידות . משם ממשיכים עד גשר תלוי יפה מאוד מעל נהר . אחרי הגשר יש לפנות ימינה למטה .

אני הגעתי לגשר בערך ב- 17:00, ולא היה את מי לשאול לאיזה כיוון יש לפנות . אין שלט ולא מסומן לאן צריך לפנות, ובשני הכיוונים הדרך לא ברורה . אחרי התלבטות, החלטתי לפנות שמאלה, ועליתי בהר בעליה תלולה מאוד וקשה (מפני שזו לא הדרך) . בסוף הגעתי לכפר, אין כל כך אפשרות ללכת לאיבוד . אבל סתם הארכתי את ההלכה בחצי שעה לפחות, בעליה קשה ומפרכת מאוד בסוף יום הליכה ארוך וקשה גם ככה .

יום 6

הליכה מ- Thulo Syabru (2,210מטר) ל-Gosaikunda (4,381 מטר) . יום הליכה ארוך וקשה . עולים כ- 2,160 מטר . אני הלכתי דרך Mucharka . זה קיצור דרך שבעיקר מקומיים הולכים בו . הרוב המוחלט של התיירים הולכים דרך Foprang Danda ו- Sing Gompa וגם נשארים לילה ב- Sing Gompa .

אם רוצים ללכת דרך Mucharka , עולים בעליה מ- Thulo Syabru עד שמגיעים לבית תה . זה בית התה הראשון אחרי היציאה מהכפר Thulo Syabru , וכולם עוצרים לנוח בו, מפני שהעליה עד אליו תלולה מאוד וזה המקום הראשון שאפשר לשבת לנוח בו (לא חייבים לקנות כלום בבית התה) . הפניה לכיוון Mucharka ממש מתחת לבית התה הזה . תשאלו את הבחורות בבית התה והן יראו לכם את הדרך . לא כל הפורטרים והמדריכים המקומיים מכירים את הדרך הזו, כך שאם אתם שואלים והם לא יודעים אל תתפלאו .

בהתחלה הולכים בצמוד לבתים של משפחות שגרות על צלע ההר, אז אפשר לשאול על Mucharka וההמקומיים יכוונו אתכם . אחר כך יש ללכת לפי השביל ועקבות נעליים של אנשים שהלכו שם, עד שמגיעים לשביל ברור שמגיע ל- Mucharka .
Mucharka עצמה זה בסך הכל שני בתי תהגסט האוסים מבודדים על צלע ההר . משם ממשיכים לעלות בהר בעליה תלולה עד כפר קטן של 2 – 3 גסטהואוסים (לא מסומן במפה שלי) וממנו עוד כ- 300 מטר (בגובה) עד Laurebina Yak שגם הוא כפר של כשלושה גסט האוסים . מ- Laurebina Yak עולים בעליה תלולה מאוד עד הסטופה הלבנה בראש ההר ומשם הדרך יחסית קלה עד Gosaikunda . כאמור, זה יום הליכה ארוך וקשה .

יום 7

בבוקר טיול קצר לאגמים מתחת לגסט האוסים ב- Gosaikunda , והליכה עד Pass Thadepati (3,690 מטר) . הליכה ארוכה ודי קשה . מ- Gosaikunda עולים כ- 300 מטר בעליה מתונה עד לפס ומתחילים לרדת עד Phedi . מ- Phedi הדרך די קשה מפני שיש הרבה עליות וירידות (תפירות) עד Pass Thadepati .

יום 8

הליכה מ- Thadepati Pass ל- Thankune Banjyang (כפר קטן מתחת ל- Chipling ) . מ- Thadepati Pass (3,690 מטר) עד Gul Bhanjyang (2,130 מטר) כל הזמן הולכים בירידה שרובה תלולה מאוד . מ- Gul Bhanjyang מתחילה עליה ארוכה מאוד (לא תלולה) עד שפתאום מתחלה ירידה תלולה מאוד (לא ארוכה) עד Chipling (2,170 מטר) . מ- Chipling יורדים עוד כחצי שעה עד Thankune Banjyang .

יום 9

הליכה מ- Thankune Banjyang עד Sundarijal , ונסיעה באוטובוס לקטמנדו . ביציאה מהכפר Chisapani יש נקודת ביקורת של הפרמיטTIMS . יש פניה ימינה בשביל, ומולה מבנה קטן שבו יושב החייל . יש לפנות ימינה, ולרדת בירידה . אחרי כ- 15 דקות יש פניה שמאלה (אין שילוט) לשביל צר שמטפס בהר די הרבה עד לפס, ומשם יורדים בירידה די תלולה ל- Sundarijal .

לפני Sundarijal (קצת אחרי סכר על נהרנחל) יש נקודת ביקורת שבה יש לשלם 250 רופי למעבר . מנקודת הביקורת הזו יורדים עד תחנת האוטובוס לקטמנדו . פשוט מגיעים לרחבה שיש בה כמה אוטובוסים . נסיעה לקטמנדו עולה 60 רופי .

סיפור דרך גם באנדרואיד!


תגובות

{{comment.timeText}}

{{comment.user.displayName}}

{{comment.noUserName}}

התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? מעוניין לשאול את הכותב שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?


{{vm.authentication.user.displayName}}

אנונמי (התחבר)

פרסם תגובה שמור שינויים